Zorza nie zwalnia tempa

17:06, 09.05.2022 | MG/FOT.ŁUKASZ MIZAK

Czwarty mecz na wiosnę i trzecie zwycięstwo Sterdynian spowodowało, że nasz zespół pnie się w ligowej tabeli

Podopieczni Rafała Marcyniuka są rewelacją rundy wiosennej. W dzisiejszym spotkaniu zespół ze Sterdyni uporał się na wyjeździe z LUKS Rzaktą. Wprawdzie to gospodarze otworzyli wynik meczu w 21 minucie, ale kilkanaście minut później za sprawą Kuby Ryciaka mieliśmy już remis. Jednak prawdziwe emocje dostarczyły kibicom ostatnie minuty pierwszej połowy. Najpierw w 42 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, ale cieszyli z niego zaledwie 120 sekund, kiedy to wyrównał Adam Wincenciak. Miejscowi jeszcze nie zdołali się po tym otrząsnąć, gdy w ostatniej minucie gry Zorza strzeliła trzecią bramkę, a jej autorem był Adam Rybka. Do przerwy mieliśmy więc wynik 3:2 dla nas i mogliśmy spokojniej przygotowywać się do drugiej połowy. W niej nasza drużyna spokojnie kontrolowała mecz, natomiast Rzakta nie była w stanie stworzyć poważnego zagrożenia. W 85 minucie gospodarzy dobił Ignacy Sidorzak, ustalając ostatecznie wynik spotkania na 4:2. Zwycięstwo to pozwoliło naszej ekipie awansować już na 7 miejsce w ligowej tabeli siedleckiej B-klasy. A już 15 maja o godz.13 czeka nas derbowe starcie pomiędzy Zorzą Sterdyń a BTS-em Wyrozęby. Emocji z całą pewnością nie zabraknie.

LUKS Rzakta - Zorza Sterdyń 2:4 (2:3)

Bramki: 34’ Ryciak, 44’ Wincenciak, 45’ Rybka, 85’ Sidorzak

Zorza: Laskowski, Mieczkowski (65’O.Kamiński), Miszczuk, Wincenciak (70’Osipiak), Kennedy, Rybka (81’Piwko), Sidorzak (90’Steć), Ryciak, Ogiński, Zubow