Fotel wicelidera dla Jabłonianki

06:19, 12.05.2022 | MG

Nasi piłkarze pewnie ograli zespół z Małkinii, a hat-trickiem popisał się Piotrek Krysiński

W jesiennym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami na otwarcie nowego stadionu, podopieczni Rusłana Mielniczuka wysoko, bo czterema bramkami pokonali Małkinian. Tym razem w roli gości nasza drużyna również odniosła przekonujące zwycięstwo. Już w pierwszych 45 minutach Jabłonianie wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Strzelanie rozpoczął w 12 minucie Piotr Krysiński, wykańczając ładną akcję zespołu. Nie minęło pięć minut, a drużyna z Jabłonny Lackiej prowadziła już 2:0, kiedy to po dograniu Mateusza Mostowca do bramki miejscowych trafił Jacek Toczyski. Do przerwy, pomimo prób obu ekip wynik już się nie zmienił. Kapitalnie rozpoczęła się też dla nas druga połowa. Zaledwie 10 minut po jej rozpoczęciu za faul w polu karnym na Piotrku Krysińskim, sam poszkodowany z „jedenastki” podwyższył wynik. Wysokie prowadzenie troche uśpiło nasz zespół, gdyż kilkadziesiąt sekund później gospodarze strzelili pierwszego gola i zrobiło się trochę nerwowo. Ale na szczęście mieliśmy tego dnia znakomicie dysponowanego Piotrka, który w 72 minucie trafił po raz trzeci do bramki Małkinii, czym skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 4:1. Dzięki tej wygranej, siedemnastej już w tym sezonie, ekipa Jabłonianki wskoczyła na pozycję wicelidera siedleckiej klasy okręgowej. Teraz przed naszym zespołem krótka, zaledwie trzydniowa przerwa, kiedy to w najbliższą sobotę, 14 maja o godz.17 podejmiemy na własnym obiekcie solidnie prezentującą się drużynę Wektry Zbuczyn.

MKS Małkinia – Jabłonianka 1:4 (0:2)

Bramki: 12’,56’(k),72’ Krysiński, 17’J.Toczyski

Jabłonianka: Wrzosek, Zdunek, Buczyński, Ołtarzewski, Świnarski, Zawadzki, J.Toczyski, Przybyszewski, Mostowiec (76’Koc), Domański (80’D.Toczyski), Krysiński (88’Kiełek)