Jabłonianka w nowej V lidze!

08:43, 13.06.2022 | MG

Podopieczni Rusłana Mielniczuka po kapitalnym dla naszego zespołu sezonie już w przedostatniej kolejce wywalczyli sobie awans do nowo tworzonej V ligi

Spotkanie pomiędzy Jabłonianką a Kosovią w ramach przedostatniej ligowej kolejki, miało podwójny ciężar gatunkowy. Poza rywalizacją w derbach powiatu sokołowskiego, ekipa z Jabłonny Lackiej - która wiedziała już, że Orzeł Unin przegrał swój wyjazdowy mecz - w razie wygranej już teraz mogła zapewnić sobie bezpośredni awans do nowo powstającej V ligi. W związku z absencją paru podstawowych zawodników, obie ekipy przystąpiły do meczu w osłabionych składach. W pierwszych 45 minutach spotkanie miało w miarę wyrównany przebieg. W 21 minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Jabłonnie Lackiej zobaczyli jednak bramkę. Po zagraniu Piotrka Domańskiego celnie przymierzył Grzesiek Przesmycki i gospodarze prowadzili 1:0. Do przerwy nic się już nie zmieniło. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Paweł Maksymiak tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Mateusza Toruszewskiego. I kiedy wydawało się, że derby zakończą się dwubramkowym zwycięstwem faworyzowanych gospodarzy, już w doliczonym czasie gry po ładnej indywidualnej akcji, pięknym strzałem spoza pola karnego popisał się Patryk Wyrozębski, ustalając ostatecznie wynik spotkania na 3:0 dla Jabłonianki. Było to 21 zwycięstwo Jabłonian w bieżącym sezonie, ale najważniejsze jest to, że taki rezultat oznacza, że podopieczni Rusłana Mielniczuka będą od nowego sezonu rywalizować w nowej V lidze. Jest to zarazem największy sukces Jabłonianki w całej historii klubu. A w najbliższą sobotę, 18 czerwca o godz.18 w ramach ostatniej już ligowej kolejki, Jabłonianie udadzą się do Oleśnicy, na mecz z miejscowym Kolektywem. Z kolei tego samego dnia i o tej samej godzinie podopieczni Tomasza Wojtczuka podejmować będą na własnym obiekcie MKS Małkinię.

Jabłonianka – Kosovia 3:0 (1:0)

Bramki: 21’ Przesmycki, 59’(s) Maksymiak, 90’ Wyrozębski

Jabłonianka: Wrzosek, Rozbicki, Zdunek (74’Cydejko), D. Toczyski (81’Arczewski), Świnarski, Ołtarzewski, Przesmycki (78’Czerkas), Przybyszewski (50’Mostowiec), Wyrozębski, Zawadzki, Domański

Kosovia: Toruszewski, Mianowicz, Zalewski, K. Zębrowski, Łagoda (74’M.Zębrowski), Dawidowski, Burko, Ogonowski (65’Orzeł), Maksymiak, Steć, Zinkevych