Hat-trick Zinkevycha na koniec sezonu!

20:35, 16.06.2022 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/KOSOVIA

W ostatnim już ligowym spotkaniu podopieczni Tomasza Wojtczuka nie dali najmniejszych szans gościom z Małkini zwyciężając pewnie 4:0

Ostatni mecz sezonu 2021/2022 w siedleckiej klasie okręgowej, beniaminek z Kosowa Lackiego zakończył mocnym akcentem wysoko pokonując Małkinian i biorąc jednocześnie rewanż za jesienną porażkę. Pierwszy gol padł w dość niecodziennych okolicznościach, kiedy to na dalekim strzałem z niemal 60 metrów, kiepsko spisującego się w dzisiejszych zawodach bramkarza przyjezdnych pokonał Oleksiy Zinkevych. Kwadrans później snajper Kosovii mógł podwyższyć prowadzenie, ale po jego lobie piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak kilkadziesiąt sekund później Kosowianie dopięli swego, kiedy to ładną bramkę spoza pola karnego zdobył Vitalii Burko. Tuż przed przerwą ponownie Zinkevych stanął przed szansą pokonania golkipera gości, ale tym razem na przeszkodzie stanął słupek i na druga odsłonę nasz zespół wyszedł z dwubramkowym prowadzeniem. W drugich 45 minutach podopieczni Tomasza Wojtczuka nie zamierzali zwalniać tempa. Pomiędzy 51 a 58 minutą, najlepszy w dzisiejszym meczu Oleksiy Zinkevych jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw, podobnie jak w przypadku pierwszego gola, kolejnym dalekim, z ponad 40 metrów strzałem zdobył dla naszej ekipy trzecią bramkę, a potem ładnym uderzeniem pod poprzeczkę dołożył kolejne trafienie, czym skompletował hat-tricka. Warto jeszcze nadmienić, że ostatnie kilkanaście minut drużyna Małkini grała w dziesiątkę. Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie i nasza wysoka wygrana stała się faktem. W ten sposób beniaminek z powiatu sokołowskiego zakończył bardzo udany dla niego ligowy sezon w środku stawki. Ostateczne miejsce poznamy dopiero za dwa dni, kiedy to w sobotę zostaną rozegrane ostatnie mecze tej kolejki.

Kosovia – MKS Małkinia 4:0 (2:0)

Bramki: 16’,51’,58’ Zinkevych, 33’ Burko

Kosovia: Toruszewski, Steć, Łagoda, Maksymiak, Dawidowski, Burko, Orzeł, Laskowiecki (85’M.Wojtczuk), K. Zębrowski, Ł. Zalewski, Zinkevych (72’M.Zębrowski)