BTS Wyrozęby rozłożony na czynniki pierwsze

16:17, 24.06.2022 | MG

Znakomity dla Wyrozębian ligowy sezon już wprawdzie za nami, ale warto zapoznać się z niezwykle interesującym podsumowaniem dokonań naszego zespołu

Na koniec ligowych zmagań sezonu 2021/2022 w siedleckiej B-klasie drużyna BTS Wyrozęby zajęła 2 miejsce w ligowej tabeli, dzięki czemu awansowała do A-klasy. Nasz zespół odniósł 10 zwycięstw, 3 razy podzielił się punktami i tyle samo razy przegrał. Nasi piłkarze strzelili 44 bramki, co daje średnią 2,75 gola na mecz oraz stracili 33 – średnia 2,06. W pierwszych połowach Wyrozębianie strzelili 17 i stracili 15 goli, zaś w drugich odsłonach strzelili 27 goli, tracąc ich 18. Najwyższe zwycięstwo drużyny z Wyroząb to 6:1 z Niwą Tęczki, zaś najwyższa porażka z GKS Dobre 0:5.

Jeżeli chodzi o czas, kiedy padały bramki dla naszej ekipy to sytuacja wygląda następująco: od 1 do 15 minuty – 3 gole, od 16 do 30 minuty – 5 goli, od 31 do 45 minuty – 9 goli, od 46 do 60 minuty – 3 gole, od 61 do 75 minuty – najwięcej, bo 14 goli i od 76 do 90 minuty –  10 goli. Kiedy natomiast traciliśmy bramki? Od 1 do 15 minuty – 1 gol, od 16 do 30 minuty – 8 goli, od 31 do 45 minuty – 5 goli, od 46 do 60 minuty – 4 gole, od 61 do 75 minuty – 9 goli i od 76 do 90 minuty – 6 goli.

W doliczonym czasie gry podopieczni Krzysztofa Woźniaka dwa razy trafiali do bramki rywali. Dokonali tego – dwukrotnie Rafał Długołęcki w przegranym spotkaniu z GKS Dobre i wygranym z Błękitnymi Stoczek, a także raz Przemek Jaczewski w wygranym meczu derbowym z Zorzą Sterdyń. Autorem najszybszej bramki dla naszej ekipy  był Kuba Ławecki, który już w 4 minucie pokonał w meczu derbowym golkipera drugiej drużyny Podlasia. W całym sezonie do bramki rywali trafiało łącznie 12 zawodników BTS-u, a najskuteczniejszymi strzelcami byli: Przemek Jaczewski – 14 bramek, Sylwester Niewiadomski – 10 bramek oraz Przemek Replin – 8 bramek.

Przemek Jaczewski i Przemek Replin byli też autorami dwóch - klasycznych zresztą - hattricków dla naszej drużyny. Pierwszy z nich dokonał tej sztuki między 48 a 70 minutą w wygranym spotkaniu z Niwą Tęczki, zaś drugi dokonał tej sztuki między 28 a 41 minutą,  także w wygranym derbowym spotkaniu z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski. W meczu tym Przemek Replin również jako jedyny nasz zawodnik strzelił bramkę z rzutu karnego. Jedynym pechowcem, który trafił do własnej bramki był Rafał Długołęcki w pierwszej ligowej kolejce w przegranym spotkaniu z GKS Dobre.

Biorąc pod uwagę piłkarzy rezerwowych, to trener Krzysztof Woźniak dokonał w sumie 57 zmian, a w roli zmienników na boisko wchodziło 14 zawodników. Najczęściej na placu gry pojawiali się:  Bartosz Kisieliński – 9 razy oraz Rafał Długołęcki i Artur Karcz – po 8 razy. Tylko dwójce rezerwowych, udawało się po wejściu na boisko trafiać do bramki przeciwników. Dokonał tego Przemek Jaczewski w ostatniej kolejce z Amazonką Wiśniew i w trzech meczach Rafał Długołęcki, który pokonywał w nich golkiperów rywali aż cztery razy: dwukrotnie w spotkaniu z Olimpią Latowicz i po razie z GKS Dobre oraz Błękitnymi Stoczek.

Sędziowie pokazali naszym piłkarzom 15 żółtych kartek. Otrzymało je dziesięciu zawodników, w tym pięciu dwukrotnie. Byli to: Hubert Lemieszek, Daniel Chmielewski, Bartosz Kisieliński, Łukasz Wilk i Artur Zegadło. Tylko jeden zawodnik z naszego zespołu, Artur Zegadło zobaczył czerwony kartonik. Obejrzał go w 13 kolejce w wygranym wyjazdowym spotkaniu z Niwą Tęczki.

Jeżeli chodzi o czas przebywania na boisku, to w gronie „1000 minutowców” znalazło się sześciu piłkarzy. Najwięcej minut na murawie spędzili: Daniel Chmielewski – 1425 minut, Sylwester Niewiadomski – 1303 minuty, Jakub Ławecki – 1270 minut, Ernest Wierzbicki – 1170 minut, Piotr Repliński – 1106 minut oraz Przemysław  Jaczewski – 1019 minut.