Niedzielna wygrana Zorzy

16.49, 05.09.2022 MG/FOT.FACEBOOK.COM/ZORZASTERDYN Aktualizacja: 16.49, 05.09.2022

To był bardzo udany weekend dla drużyny ze Sterdyni, która po ciężkim meczu zainkasowała komplet punktów

Po ubiegłotygodniowym inauguracyjnym remisie, który pozostawił dość duży niedosyt, drużyna Zorzy podejmowała w 2 kolejce siedleckiej Keeza B-klasy w roli gospodarza rezerwy ŁDK Łosice. Mecz rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Rafała Marcyniuka, którzy już w 6 minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu Adama Rybki najlepiej w polu karnym gości zachował się Ignacy Sidorzak, który z paru metrów skierował piłkę do siatki i prowadziliśmy 1:0. Niestety, zaledwie kilkadziesiąt sekund później był już remis po ładnym uderzeniu jednego z graczy z Łosic. Po tym wyrównującym golu, oba zespoły nie forsowały zbytnio tempa, gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugich 45 minutach piłkarze ze Sterdyni mogli podwyższyć prowadzenie, ale próby Adama Rybki, Mateusza Piwko czy wprowadzonego w drugiej połowie Sebastiana Jaczewskiego kończyły się niepowodzeniem. Goście też mieli swoje sytuacje, ale na posterunku był Nikodem Laskowski. Ambitnie grająca Zorza dopięła jednak swego na parę minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to po faulu w polu karnym na Adamie Dziurnym arbiter zawodów podyktował dla nas „jedenastkę”, którą na gola zamienił nasz golkiper. Trochę nerwów było, ale rezultat już się nie zmienił i ostatecznie zwyciężyliśmy przyjezdnych 2:1. A już za tydzień, 11 września o godz. 13.15 rozegramy wyjazdowe spotkanie z rezerwami Wichra Sadowne.

Zorza – ŁDK II Łosice 2:1 (1:1)

Bramki: 6’ Sidorzak, 88’(k) Laskowski

Zorza: Laskowski, M.Miszczuk (46’Golatowski), Mieczkowski (84’Steć), Zegadło, Drzewiński, Durda (61’Dziurny), Sidorzak, Zubow (61’K.Miszczuk), Piwko (69’Kamiński), Rybka (61’Jaczewski), Wilk