Nieudany weekend Jabłonianki

17.17, 11.09.2022 MG/FOT.FACEBOOK.COM/SIEDLECKAPILKA

W piątej kolejce Decathlon V ligi mazowieckiej drużyna z Jabłonny Lackiej wysoko uległa przed własną publicznością rezerwom Mazovii

Tydzień temu Jabłonianie odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo, dzisiaj chcieli powalczyć o kolejny komplet punktów, tym bardziej, że ich rywalem była pozostająca jeszcze bez wygranej druga drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki. Wynik może być trochę mylący, gdyż samo spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie miało dość wyrównany przebieg. Jabłonianie, osłabieni brakiem Piotrka Domańskiego, Maćka Michalczuka, Cezarego Rytla czy Jacka Toczyskiego walczyli bardzo ambitnie, ale przed przerwą po dużym błędzie naszej defensywy przyjezdni strzelili pierwszą bramkę i w drugiej odsłonie musieliśmy gonić wynik. Parę minut po jej rozpoczęciu po szybko wyprowadzonej kontrze mińszczanie po raz drugi umieścili piłkę w bramce Przemka Wrzoska i w tym momencie nasza sytuacja stała się już bardzo trudna. Jabłonianie próbowali coś zmienić, ale nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką gości, którzy widząc naszą niemoc w ofensywie w ostatnim kwadransie mocniej przycisnęli i dołożyli jeszcze dwa kolejne trafienia, wygrywając ostatecznie 4:0. Jak stwierdził po spotkaniu trener gospodarzy Rusłan Mielniczuk, każda porażka boli, ale należy wziąć pod uwagę krótką ławkę rezerwowych, którą na dzień dzisiejszy mamy i dopiero jak do składu wrócą wszyscy zawodnicy, to i gra zapewne będzie wyglądać trochę inaczej. Trzeba też podkreślić po raz kolejny, że większość zespołów i piłkarzy, z którymi rywalizujemy ma doświadczenie i ogranie na wyższych szczeblach rozgrywek, co ma niebagatelne znaczenie. Nie ma co załamywać rąk, tylko w kolejnych meczach szukać zdobyczy punktowych. A w następnej kolejce Jabłonianie ponownie w meczu domowym podejmować będą Józefovię Józefów. Spotkanie rozegrane zostanie 17 września o godz.13.

Jabłonianka – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:1)

Jabłonianka: Wrzosek, Ołtarzewski, Świnarski, Przybyszewski, Grądzki, Wyrozebski, Rytel-Kuc, Piotrowski, Zawadzki, Buczyński, Krysiński