Jabłonianie walczyli, ale nie dali rady

19.13, 18.09.2022 MG

Po sześciu ligowych kolejkach Jabłonianka wciąż ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Tym razem, pomimo momentami naprawdę dobrej gry uległa gościom z Józefowa

Wciąż mająca trudności kadrowe Jabłonianka mierzyła się w dzisiejszym meczu z drużyną Józefovii, która do tej pory też kiepsko się spisywała. O naszych problemach niech świadczy chociażby fakt, że w bramce zespołu z Jabłonny Lackiej miejsce Przemysława Wrzoska zajął nominalny obrońca Maciek Michalczuk. Z różnych powodów nie mogli również zagrać m.in. Jacek Toczyski, Daniel Toczyski, Mateusz Mostowiec czy Wojciech Grądzki. Mimo to, w pierwszej połowie nie graliśmy jakoś źle, ale to goście sprawiali lepsze wrażenie, przeprowadzając ciekawe akcje i kreując sytuacje bramkowe. Trzy z nich przyniosły niestety bramki i do przerwy przegrywaliśmy 0:3. Drugie 45 minut wyglądało już dużo lepiej w naszym wykonaniu. Podopieczni Rusłana Mielniczuka podkręcili tempo, ale próby Piotrka Krysińskiego czy Piotrka Gosia nie przyniosły tak wyczekiwanej przez wszystkich bramki. W międzyczasie przyjezdni po raz czwarty pokonali naszego golkipera i do końca spotkania pilnowali już w zasadzie wyniku. Ambitnie i z determinacją grający Jabłonianie w 88 minucie dopięli wreszcie swego, kiedy to po dośrodkowaniu Patryka Wyrozębskiego z rzutu rożnego, honorowego gola głową strzelił wprowadzony w drugiej połowie Paweł Piotrowski. Porażka 1:4 jest wysoka, ale wreszcie w tym spotkaniu nasi zawodnicy mocno zawalczyli, próbując cały czas coś zdziałać w ofensywie i gdyby tylko celowniki były lepiej nastawione, to z pewnością wynik rywalizacji byłby zupełnie inny. Podkreślił to również trener naszej drużyny Rusłan Mielniczuk, który podziękował swoim piłkarzom za grę i wysiłek w dzisiejszym meczu. A już w najbliższą sobotę, 24 września o godz.13 Jabłoniankę czeka arcytrudne wyjazdowe spotkanie z jednym z faworytów do awansu, zespołem Energii Kozienice.

Jabłonianka – Józefovia Józefów 1:4 (0:3)

Bramka: 88’ Piotrowski

Jabłonianka: Michalczuk (70’Turemka), Ołtarzewski, C.Rytel, Buczyński (46’Zdunek), Przybyszewski (60’Piotrowski), Świnarski (73’Koc), Zawadzki, Wyrozębski, Goś, Rytel-Kuc, Krysiński