Sokołowianki się nie zatrzymują

19.16, 13.11.2022 MG Aktualizacja: 19.16, 13.11.2022

Po dwóch ostatnich wygranych z silnymi przeciwnikami koszykarki MPKK Sokołów S.A. celowały w trzecie zwycięstwo z rzędu

Pierwsza kwarta dzisiejszej rywalizacji z bydgoszczankami była niezwykle wyrównana. Przyjezdne postawiły trudne warunki, my natomiast notowaliśmy dużo strat i  niecelnych rzutów, w efekcie czego przegraliśmy tę odsłonę 16:20. Drugie 10 minut wyglądało już znacznie lepiej. Koszykarki MPKK Sokołów S.A. wygrały tę partię różnicą trzech oczek i do przerwy traciliśmy do rywalek zaledwie jeden punkt. W trzeciej partii drużyna z Sokołowa Podlaskiego, stopniowo powiększała przewagę i przed ostatnią ćwiartką prowadziła już 56:50. Ostatnia odsłona to już prawdziwy popis podopiecznych Mariusza Świerka. Sokołowianki trafiały praktycznie z każdej pozycji, a totalnie zagubiona ekipa gości rzuciła w tej części gry zaledwie trzynaście punktów. Warto dodać, że tyle samo punktów z rzędu zdobyliśmy w ostatnich 3,5 minutach gry, kiedy to przyjezdne nie trafiły ani razu. Okazałe zwycięstwo, szóste już w tym sezonie, cieszy, zwłaszcza, że dzięki niemu wskoczyliśmy na 3 miejsce w ligowej tabeli. Najwięcej punktów dla naszej ekipy, 18 zdobyła dzisiaj Viyaleta Kiuliak. Ona też została najefektywniejszą zawodniczką meczu (EVAL-27). Kolejne emocje czekają nas już w najbliższą niedzielę, 20 listopada o godz.16, kiedy to zawodniczki MPKK zmierzą się na wyjeździe z Bogdanką AZS UMCS II Lublin.

MPKK Sokołów S.A. – MKK Basket 25 Bydgoszcz 85:63 (16:20, 17:14, 23:16, 29:13)

MPKK: Kiuliak 18, Płatek 17, Kosalewicz 14, Szczęśniak 12, Zieniewska 9, Dzierbicka 7, Dec 4, Gołębiewska 2, Jastrzębska 2, Kobylińska, Pietrzak