Koszykarki MPKK Sokołów S.A. idą jak burza

22.28, 20.11.2022 MG Aktualizacja: 22.29, 20.11.2022

Lekko, łatwo i przyjemnie. Tak można określić dzisiejsze spotkanie naszych pań z akademiczkami z Lublina

Podopieczne Mariusza Świerka nie zamierzają zwalniać. Tym razem rozbili na wyjeździe lublińskie rezerwy zwyciężając 65:44. Wprawdzie to gospodynie trafiły jako pierwsze, ale było to pierwsze i – jak się później okazało – jedyne ich prowadzenie w tym meczu. W pewnym momencie przewaga naszego zespołu urosła już do 10 punktów i ostatecznie wygraliśmy tę ćwiartkę 16:11. W drugiej kwarcie miejscowe zagrały w defensywie dużo lepiej i zaczęły odrabiać straty. Kiedy w połowie tej odsłony Jastina Kosalewicz zdobyła dla nas 25 punkt nikt nie spodziewał się chyba, że przez kolejne minuty do jej zakończenia nie zdobędziemy żadnego oczka przy ośmiu punktach lublinianek i do przerwy prowadziliśmy tylko 25:24. Trzecia kwarta to do pewnego momentu punkt za punkt, ale w końcu koszykarki MPKK Sokołów S.A. wrzuciły wyższe obroty i wygrały tę partię 18:11. Ostatnie 10 minut to już prawdziwy popis naszych pań, które grały jak natchnione powoli i stopniowo powiększając swoją przewagę, która na koniec rywalizacji wyniosła aż 21 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką dzisiejszego spotkania została Jastina Kosalewicz (16 punktów). Ona też została najbardziej wartościową koszykarką – EVAL 28. A już w najbliższą niedzielę, 27 listopada o godz.17 nasza drużyna podejmować będzie na własnym parkiecie KKS Agapit Olsztyn.

Bogdanka AZS UMCS II Lublin - MPKK Sokołów S.A. 44:65 (11:16, 13:9, 11:18, 9:22)

MPKK: Kosalewicz 16, Kiuliak 15, Szczęśniak 10, Dzierbicka 7, Iwaniuk 7, Jastrzębska 6, Płatek 4, Dec, Zieniewska, Gołębiewska, Pietrzak