Zamknij

Nauczycielka z Kosowa wróciła z Japonii z brązowym medalem!

14:54, 20.04.2017 | OPR. BG/FOT. ARCHIWUM MARII JASKO
REKLAMA
Skomentuj

VI Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio zakończyły się ogromnym sukcesem Marii Jasko, która na co dzień uczy wf w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

W dniach 15-16 kwietnia odbywał się kolejny bardzo ważny turniej w karierze Marii Jasko - dla uczniów z Kosowa Lackiego: pani od wychowania fizycznego. Były to Mistrzostwa Świata, w których Maria Jasko wzięła udział po raz drugi. Swój wyjazd do Japonii poprzedziła kilkunastotygodniowymi, ciężkimi treningami, które odbywały się nawet kilka razy dziennie. 
Pierwszą walkę odbyła z Mistrzynią Rosji, której się obawiała, jednak starcie zakończyło się zwycięstwem Polki i tym samym kosowska nauczycielka weszła do strefy medalowej. Kolejne starcie, mimo bardzo dobrej i wyrównanej walki, przegrała, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. 
Jest to największe osiągnięcie Marii Jasko w dotychczasowej karierze.
- Jednak marzenia się spełniają. Jestem przykładem na to, że w życiu nie należy się poddawać, ale konsekwentnie dążyć do tego, o czym się marzy - mimo wielu trudności - komentowała na gorąco, jeszcze z Japonii Maria Jasko.
- Gratulujemy naszej nauczycielce i nadal trzymamy za nią kciuki. Już 30 i 31 maja odbędą się 31. Wagowe Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji, w których weźmie udział również nasza Mistrzyni - podkreśla Hanna Przesmycka, dyrektor ZS w Kosowie Lackim. - A jak się już zakończą sportowe rywalizacje w karate, i te na światowym i te na europejskim poziomie, znowu uczniowie z Kosowa i okolic będą mogli uczyć się - nie tylko karate - od prawdziwej Mistrzyni – dodaje pani dyrektor.

(OPR. BG/FOT. ARCHIWUM MARII JASKO)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone