Zamknij

Nasi pływacy wysoko w klasyfikacji generalnej zawodów w Lublinie

12:43, 02.11.2017 | INFO/FOT. DARIUSZ DACKÓW
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 28 października, zawodnicy KS Neptun po raz kolejny wystartowali w 41. edycji zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie. Jest to cykl zawodów, w których w każdym sezonie odbywa się pięć lub sześć rund. 

Zawody odbywają się na olimpijskiej pływalni AQUA w Lublinie. Organizatorami są: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.
W ostatniej w tym sezonie rundzie zawodów wzięli udział przedstawiciele 22 klubów z całej Polski. Sokołowski Neptun reprezentowało 11 zawodników. Pomimo bardzo wysokiej konkurencji nasi sportowcy zdobyli miejsca medalowe. Każde tegoroczne zawody przynosiły sukcesy i tym razem zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Podczas ostatniej rundy najlepsze wyniki osiągnęli: Patryk Błoński, zajmując II miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 200 m oraz III miejsce stylem motylkowym na dystansie 50 m; Radosław Doliński zajmując II miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100 m oraz III miejsce stylem zmiennym na dystansie 400 m; Bartosz Serewiś zajmując IV miejsce w stylu motylkowym na dystansie 100 m oraz w stylu klasycznym na dystansie 200 m. 
Na zakończenie całego cyklu odbyło się też podsumowanie 41. edycji zawodów. Nasi reprezentanci znaleźli się w nagrodzonej czołówce. Statuetkę najlepszego zawodnika w klasyfikacji generalnej otrzymali Radosław Doliński i Patryk Błoński za zajęcie I miejsca, a Bartosz Serewiś za zajęcie III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Jest to ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

(INFO/FOT. DARIUSZ DACKÓW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone