Koszmar w czwartej kwarcie zadecydował o porażce MPKK Sokołów

21:42, 27.01.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. BG

Nasze koszykarki przez większość meczu prowadziły i grały naprawdę świetne zawody. Ale ostatnie 10 minut…

Po dwóch ostatnich porażkach, sokołowianki przystępowały do meczu z niżej notowanym zespołem z Łomianek z ogromną wolą przełamania się i odniesienia wreszcie zwycięstwa. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń, które prowadziły 4:0, by ostatecznie wygrać tę partię jednym punktem. Druga odsłona to  gra punkt za punkt, gdzie żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika, tak wiec wynik ciągle oscylował wokół remisu. Ale to koszykarki MPKK Sokołów S.A  schodziły na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem i można było liczyć, że następne minuty również będą bardzo wyrównane.
Trzecia kwarta potwierdziła te przypuszczenia, a niezwykle mocna i twarda obrona z obu stron spowodowała, że oba zespoły rzuciły w tej odsłonie  zaledwie 21 oczek. Niestety to, co wydarzyło się w ostatniej kwarcie, trudno nazwać inaczej niż tragedią. Naszym koszykarkom nie wychodziło dosłownie nic. Mnóstwo niecelnych podań, straty piłek, brak zbiórek pod koszami i katastrofalna skuteczność rzutowa, to wszystko spowodowało, że przegraliśmy tę odsłonę aż 13 punktami, a cały mecz 59:70.
Teraz przed sokołowiankami dwa piekielnie trudne mecze. Najpierw 2 lutego o godz.19.30  zagramy wyjazdowe spotkanie z jednym głównych faworytów do awansu, zespołem Panattoni Europe Lider Pruszków, a 11 lutego o godz.17  we własnej hali podejmiemy lidera 1 LKK – Politechnikę Gdańską. Mocno będziemy trzymać kciuki za nasze panie.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski  -  SMS PZKosz Łomianki  59:70 (15:14, 25:23, 10:11, 9:22)
MPKK:
Agata Chaliburda, Iwona Winnicka 12, Maja Haponik, Magdalena Szkop 9, Agata Ostrowska 15, Ewelina Jackowska 13, Martyna Stasiuk 10, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk, Karolina Zieniewska

Pozostałe mecze 17 kolejki I LKK:  KKS Olsztyn -  KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 89:57, Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Warszawski 63:66 , Politechnika Gdańska – Panattoni Europe Lider Pruszków 76:61, mecz SMS PZKosz II Łomianki – VBW GTK II Gdynia odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia.