Młodzież z powiatu rywalizowała w biegach narciarskich

21:33, 19.02.2018 | ANNA KOWALSKA

15 lutego w Łazowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Łazowie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sokołowie Podlaskim.
Inicjatorem biegów na terenie gminy jest od kilku lat nauczyciel wf SP w Łazowie Henryk Piwko. W zawodach udział wzięło ponad 100 uczestników z  Szkoły Podstawowej w Sterdyni, Szkoły Podstawowej w Łazowie, Szkoły Podstawowej w Skibniewie, Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 4 i Nr 6 w Sokołowie Podlaskim. Otwarcia zawodów dokonała Grażyna Sikorska - wójt gminy Sterdyń.
Zawody zostały rozegrane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dzieci klas I III szkół podstawowych biegały na dystansie 250 m, a klas III IV na 500 m. Wśród dziewcząt zwyciężyła Kasia Patejko, przed Mają Gawryś i Anią Kotowską. Wśród chłopców najlepszy był Aleksander Kur, przed Pawłem Piwko, a III miejsce ex aequo zajęli Marcin Kuć i Karol Piwko. Wśród dziewcząt z klas V–VI zwyciężyła Kinga Patejko, przed Justyną Jarząbek i Aleksandrą Gromek. W rywalizacji chłopców w tej kategorii I miejsce zajął Jan Kobryń, drugie Dominik Piwko, trzecie Kamil Goworek. W kategorii uczniów klas VII podstawówek i II-III gimnazjów wśród dziewcząt triumfowała Wiktoria Ignaciuk, przed Weroniką Patejko, na  III miejscu ex aequo uplasowali się Katarzyna Boruta i Dominika Patejko. Wśród chłopców najlepszy był Bartek Gawryś, na drugim miejscu podium stanęli zaś Piotr Piwko i Adrian Kuć.
Medale, dyplomy oraz drobne upominki dla najlepszych uczestników biegu wręczyli: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie Sławomir Kempa oraz dyrektor GOKiS w Sterdyni Anna Kur.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łazowie zorganizował dla wszystkich uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasek.