Zamknij

Kosowscy karatecy dziękowali za wsparcie i pochwalili się sukcesami

23:01, 10.04.2018 | HANNA PRZESMYCKA
REKLAMA
Skomentuj

Od ponad roku zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz innych zainteresowanych prowadzone są przez Akademię Karate Yokozuna.

Jej prezesem i założycielem jest medalistka Mistrzostw Świata, multimedalistka Mistrzostw Europy  w Karate Kyokuzhin, a jednocześnie nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim - Maria Jasko.  
Akademia Yokozuna, choć nie największa i istniejąca od roku ma na swoim koncie liczne i znaczące sukcesy: zdobyła już około 30 medali podczas prestiżowych zawodów ogólnopolskich, zajęła czołowe miejsca podczas Pucharu Polski, uzyskała dwa Wicemistrzostwa Europy oraz brązowy medal Mistrzostw Świata.
Prezes Maria Jasko, dumna z tak licznych sportowych osiągnięć swoich zawodników i własnych, nigdy nie zapomina o osobach i instytucjach wspierających Akademię. Jedną z takich życzliwych osób jest Jan Słomiak, burmistrz Kosowa Lackiego. 
Chcąc podziękować panu burmistrzowi, karatecy z Akademii osobiście złożyli wizytę włodarzowi Kosowa. Zabrali ze sobą puchary i dyplomy, w zdobyciu których Jan Słomiak miał pośrednio swój udział, np. wspierając przejazd zawodników na zawody. Wśród karateków był uczeń Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, Daniel Ostrowski, który choć krótko należy do Akademii, osiąga znaczące sukcesy oraz absolwentka tej samej szkoły, Karolina Marczak, od wielu lat odnosząca wysokiej rangi sukcesy sportowe, a obecnie już trenerka młodszych zawodników. Grupie przewodziła sama prezes Maria Jasko, a towarzyszyła dyrektor ZS Hanna Przesmycka i rodzice zawodników.
Już wkrótce przed karatekami kolejne znaczące sportowe rywalizacje: Maria Jasko wybiera się w kwietniu na zawody do Japonii, a Karolina Marczak chciałaby wziąć udział w zawodach w Bułgarii.

(HANNA PRZESMYCKA)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone