Strzelecki rekord Podlasia, które zaaplikowało rywalom aż 13 bramek!!!

22:10, 21.11.2018 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

Przemek Głowacz i Łukasz Supleński poprowadzili Sokołowian do najwyższej wygranej w sezonie.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, drużyna Podlasia urządziła sobie prawdziwy festiwal strzelecki, trafiając…13 razy do bramki przyjezdnych. Już do przerwy było 9:0, gdzie po bramce samobójczej i Dawida Kobusa, pozostałe siedem goli było autorstwa Łukasza Supleńskiego i Przemka Głowacza. Po przerwie nasi piłkarze dorzucili jeszcze 4 bramki, z czego trzy strzelił Przemek i jedną Łukasz Buczyński. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie. Było to najwyższe zwycięstwo podopiecznych Rafała Marcyniuka w tym sezonie, którzy wciąż jednak tracą punkt do Hutnika. Warto również nadmienić, że Przemek Głowacz z 23 trafieniami jest po 16 kolejkach najskuteczniejszym snajperem w lidze. Teraz przed piłkarzami przerwa zimowa, a na ligowe boiska powrócimy dopiero pod koniec marca 2019 roku.

Podlasie Sokołów Podlaski  - Kolektyw Oleśnica 13:1 (9:0)

Bramki dla Podlasia: 2’(br.sam)11’,19’,21’,47’,88’,90’Głowacz, 5’,17’,27’,33’Supleński, 3’Kobus, 55’Ł.Buczyński

Podlasie: Kotowski, Przybyszewski, Klimczuk (51’Wierzbicki), Supleński, Osial, Fabisiak, Kobus, Horowicz (51’Goś), Ł.Buczyński, Głowacz, Siedlecki (67’Adamczuk)

Piłkarze z Sobolewa otrzymali walkowera, gdyż Jabłonianie nie pojechali na mecz

Zryw Sobolew - Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:0 (walkower)

Pozostałe wyniki 16 kolejki: Hutnik Huta Czechy – Tygrys Huta Mińska 1:0, Płomień Dębe Wielkie – Miedzanka Miedzna, Wektra Zbuczyn – Fenix Siennica, Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Victoria Kałuszyn 3:1, Tajfun Jartypory – Czarni Węgrów, Wilga Miastków Kościelny – Naprzód Skórzec