Kapitalny występ Aleksandry Welenc nie wystarczył do wygranej

18:57, 13.01.2019 | MG/FOT.BG

Koszykarki MPKK Sokołów Podlaski nie sprostały Huraganowi Wołomin, chociaż do przerwy prowadziły

Podopieczne Rafała Haponika postawiły trudne warunki gospodyniom z Wołomina, ulegając ostatecznie 54:64. Po pierwszych dwóch kwartach nasze zawodniczki zasłużenie prowadziły 31:25 i pojawiła się szansa na cenne wyjazdowe zwycięstwo. Niestety druga połowa to już dominacja zawodniczek z Wołomina, które najpierw odrobiły stratę i stopniowo zwiększały przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą 10 oczek. Warto nadmienić, ze znakomite zawody rozegrała Aleksandra Welenc, która rzuciła aż 25 punktów. A już 26 stycznia o godz.17 we własnej hali, koszykarki MPKK podejmą zespół  LUKS Trójki Sieradz, który zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i jest jedyną drużyną bez zwycięstwa. Liczymy więc na dobre spotkanie i pewne zwycięstwo naszych pań.

UKS Huragan Wołomin - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 64:54 (14:17,11:14,18:8,21:15)

MPKK Sokołów: Iwaniuk 7 , Pingwara 5 , Welenc 25 , Bogusz 3 , Jaworska 1 , Mężyńska 6 , Pietrzak 3, Tomczuk 2, Dec 2, Zieniewska

Pozostałe wyniki 11 kolejki: MUKS AZS Umed Łódź - UKS Nowa Wieś, SKS 12 Warszawa - Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Gortata 74:40, Kanokajaki Basket 51 Lublin - LUKS Trójka Sieradz, UKS 4 Ursus Warszawa – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 79:52