Kolejny raz zawodniczki MPKK Sokołów uległy liderowi 2 ligi

20:20, 12.02.2019 | MG/FOT.BG

Nie udał się rewanż za wysoką wyjazdową porażkę z łodziankami. Zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta

Domowy mecz z bardzo silnym zespołem MUKS-u był w miarę wyrównany tylko w dwóch pierwszych kwartach. Nasze panie walczyły niesłychanie ambitnie i schodziły na przerwę przegrywając różnicą zaledwie 4 oczek, co spowodowało, że pojawiła się szansa na dobry wynik. Niestety trzecia odsłona to już dominacja przyjezdnych stopniowo zwiększających przewagę, która przed ostatnią kwartą urosła do 13 punktów. Ostatnie 10 minut to spokojna kontrola łodzianek, które i tę część wygrały pewnie i ostatecznie pokonały podopieczne Rafała Haponika 19 punktami. Po tej przegranej sokołowianki zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 6 zwycięstw i 5 porażek, ale mają rozegranych zaledwie 11 meczów (najmniej ze wszystkich zespołów). A już w najbliższą sobotę, 16 lutego o godz.16, w meczu wyjazdowym nasz zespół zmierzy się z przedostatnią drużyną 2 ligi, Kanokajaki Basket 51 Lublin.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – MUKS AZS Umed Łódź 55:74 (14:17,15:16,15:24,11:17)

MPKK Sokołów: Iwaniuk 17 , Pingwara 4  , Welenc 4  , Bogusz 5  , Jaworska  , Mężyńska 2 , Pietrzak 2 , Tomczuk , Dec 12 , Zieniewska 7, Maślanka 2, Dzikowska

Pozostałe wyniki 15 kolejki: SKS 12 Warszawa – LUKS Trójka Sieradz 150:35, UKS Huragan Wołomin - Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Gortata, UKS 4 Ursus Warszawa – UKS Nowa Wieś 68:63, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Kanokajaki Basket 51 Lublin 70:56