Sokołowianie wskoczyli wreszcie na pozycję lidera

18:43, 09.04.2019 | MG/FOT.MKSPODLASIE.PL

To był bardzo udany weekend dla naszych zespołów, które pewnie wygrały swoje mecze, a Podlasie objęło przodownictwo w ligowej tabeli

Sobotnie spotkanie Podlasia z Wektrą miało tylko jednego faworyta i ten faworyt nie zawiódł. Tym razem bohaterem weekendowej rywalizacji śmiało można określić Huberta Fabisiaka, który aż trzykrotnie podchodził do strzelania rzutów karnych i za każdym razem pokonywał golkipera przyjezdnych. Już do przerwy po dwóch skutecznie egzekwowanych jedenastkach Sokołowianie prowadzili 2:0 i chociaż goście na początku drugiej połowy strzelili bramkę kontaktową, to nasi zawodnicy odpowiedzieli dwoma kolejnymi trafieniami i ostatecznie zasłużenie wygrali całe spotkanie 4:1. Dzięki tej wiktorii podopieczni Rafała Marcyniuka zasiedli w końcu na fotelu lidera siedleckiej ligi okręgowej, gdyż ich najgroźniejszy rywal, Hutnik Huta Czechy tylko zremisował w Jartyporach z tamtejszym Tajfunem. Miejmy nadzieję, że tej pozycji nie oddamy już do końca rozgrywek. A w następnej kolejce, 14 kwietnia w niedzielę, Podlasie rozegra wyjazdowe spotkanie z Płomieniem Dębe Wielkie. Mecz zaplanowano na godz.16.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 4:1 (2:0)

Bramki dla Podlasia: 26’,43’,70’ Fabisiak, 72’ Supleński

Podlasie: Kotowski, Przybyszewski, Horowicz, Supleński (82’ Parzonka) , Fabisiak  Komycz (85’ Laskowski) , M.Piotrowski (21’ Klimczuk),  Kobus(79’ Domański), Osial (73’ Adamczuk)  Ł.Buczyński, Głowacz (88’ P.Piotrowski)

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Jabłonianki, którzy w sobotę rozprawili się z Tygrysem 3:0. Na prowadzenie wyszliśmy już w 11 minucie po golu samobójczym jednego z zawodników gości, a parę minut przed końcem pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Mateusz Rozbicki i na przerwę schodziliśmy prowadząc różnicą dwóch bramek. W drugiej odsłonie graliśmy spokojnie, kontrolując wydarzenia na boisku i przeprowadzając groźne ataki. Po jednym z nich Maciek Michalczuk trafił po raz trzeci do siatki przyjezdnych, ustalając wynik meczu. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia o godz.17, zmierzymy się w meczu wyjazdowym z Miedzanką Miedzna.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Tygrys Huta Mińska 3:0 (2:0)

Bramki dla Jabłonianki: 11’ Ostrowski (sam.), 38’ Rozbicki, 72’ Michalczuk

Jabłonianka: Graw, Michalczuk, Ołtarzewski, J.Toczyski (80’Domagała), Przesmycki, Kosieradzki, Strzała (55’Cydejko), Zawadzki, Grądzki (76’Koc), Świnarski (65’D.Toczyski) Rozbicki (70’Nowotniak)

Pozostałe wyniki 19 kolejki: Tajfun Jartypory – Hutnik Huta Czechy 1:1, Wilga Miastków Kościelny – Kolektyw Oleśnica 3:2, Naprzód Skórzec – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 5:1, Czarni Węgrów – Zryw Sobolew 1:4, Fenix Siennica – Miedzanka Miedzna 1:1, Victoria Kałuszyn – Płomień Dębe Wielkie 0:1