Kosovia rozłożona na czynniki pierwsze

20:59, 29.06.2019 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/KOSOVIA

Jaki był ostatni sezon w wykonaniu naszych piłkarzy? Zapraszamy na interesujące zestawienia

Sezon 2018/2019 w siedleckiej A-klasie zawodnicy z Kosowa Lackiego zakończyli ostatecznie na 4 miejscu. Złożyło się na to 14 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek. Najdłuższa serie: zwycięstw – 3  (7-9 kolejka i 20-22 kolejka), remisów – 2 (1-2 kolejka) i porażek – 3 (15-17 kolejka). Najwyższa wygrana była z Błękitnymi Stoczek 4:0, zaś najwyższa porażka z Jastrzębiem Żeliszew 1:5.
Bardzo ciekawie prezentują się statystyki, dotyczące czasu gry, w którym padały bramki dla naszego zespołu. Wygląda to następująco: od 1 do 15 minuty – 7 bramek, od 16 do 30 minuty – 7 bramek, od 31 do 45 minuty – 6 bramek, od 46 do 60 minuty – 9 bramek (w tym jedna samobójcza), od 61 do 75 minuty – 7 bramek i od 76 do 90 minuty – aż 15 bramek.
Na listę strzelców wpisało się 15 zawodników, a najskuteczniejszymi snajperami kosowskiego klubu byli: Krzysztof Żochowski – 8 bramek, Łukasz Zalewski – 6 bramek, Vitalii Burko i Daniel Zieliński – obaj po 5 bramek. Jedynym piłkarzem, który ustrzelił hattricka był Vitalii Burko w spotkaniu z Tęczą Stanisławów.
Autorami najszybciej strzelonych bramek byli: Krzysztof Żochowski (1 minuta w meczu z Tęczą Stanisławów), Daniel Zieliński (4 minuta w meczu z Jutrzenką Cegłów) i Jakub Okowańczuk (5 minuta w meczu z Olimpią Latowicz). Jedynym zaś zawodnikiem, który trafił w doliczonym czasie gry był Tomasz Wojtczuk.
Jeżeli chodzi o rzuty karne, to zawodnicy Kosowii zdobyli w ten sposób 7 bramek, a skutecznymi egzekutorami jedenastek byli: Paweł Maksymiak – 3 gole, Vitalii Burko – 2 gole i Kuba Okowańczuk – również 2 gole.
Interesująco wygląda też zestawienie dotyczące rezerwowych kosowskiej drużyny. Najczęściej w roli zmienników na boisko wchodzili: Paweł Dawidowski – 20 razy, Kamil Rydzewski i Karol Morajko – 10 razy, Arkadiusz Borowy – 6 razy i Tomasz Wojtczuk – 5 razy. Rezerwowymi, którzy po wejściu na boisko wpisywali się na listę strzelców byli: Arkadiusz Borowy i Tomasz Wojtczuk – po 2 bramki, Kuba Okowańczuk i Kamil Rydzewski – po 1 golu.
Zawodnikom Kosovii sędziowie pokazali też 2 czerwone i 53 żółte kartki. Usunięci z boiska zostali: Mateusz Zalewski i Łukasz Zalewski. Rekordzistami zaś, jeżeli chodzi o liczbę „żółtek” byli: Łukasz Zalewski -9, Mateusz Zalewski – 7, Krzysztof Żochowski, Grzegorz Jasiński, Bartosz Łagoda, Konrad Zębrowski – po 5, Paweł Maksymiak – 4.