Zamknij
REKLAMA

Rywalizowali w Grand Prix Sokołowa Podlaskiego w pływaniu

18:27, 14.10.2019 | MILENA GRYGLAS
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 13 października, odbyła się na Krytej Pływalni OSiR kolejna runda Grand Prix Sokołowa Podlaskiego w pływaniu. Tym samym zawodniczki oraz zawodnicy KS Neptun rozpoczęli coroczną rywalizację sportową.

Dziewczęta i chłopcy, którzy na co dzień trenują pod okiem doświadczonych trenerów, sprawdzają swoje umiejętności startując w różnorodnych zawodach pływackich. Należą do nich zawody objęte patronatem Polskiego Związku Pływackiego, okręgowych związków pływackich czy też organizowane przez inne kluby.
Grand Prix Sokołowa Podlaskiego organizowane jest przez zarząd klubu, przy współpracy z sokołowskim ośrodkiem sportu. Tegoroczna edycja jest już szesnastą z kolei, jaką realizuje sokołowski klub. Składają się na nią cztery rundy zawodów, w których zawodnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, dzieci z rocznika 2011 i młodsi, startują na dystansie 25 m, starsi na dłuższych. Na ostatnich zawodach odbywały się wyścigi 25m i 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym. Starty zawodników są punktowane, a suma zdobytych punktów decyduje o kolejności w ostatecznej klasyfikacji zawodów. Po każdej rundzie zdobywcy 6 pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy. Na koniec rywalizacji najlepsi pływacy zostają uhonorowani pamiątkowymi pucharami.
W niedzielnych zawodach na pewno największe emocje towarzyszyły startom najmłodszej grupy pływaków. W ubiegłym sezonie dziewczęta i chłopcy z rocznika 2011, początkowo w formie zabawy, później regularnych zajęć, zdobywali podstawowe umiejętności. Obecnie są już pełnoprawnymi członkami klubu, gdzie doskonalą techniki pływackie.
Najmłodszej grupie, a także pozostałym zawodnikom życzymy wytrwałości w pracy treningowej, satysfakcji z podjętego wysiłku, a także najwyższych miejsc na podium podczas kolejnych zawodów sportowych.

(MILENA GRYGLAS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LisLis

3 0

Michał Ty Mocny On słaby 17:32, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawy,,,Ciekawy,,,

0 0

A kto pływał i wygrywał -- nazwiska. 10:01, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz