Sukces młodych strzelców z Sokołowa Podlaskiego

21:12, 17.10.2019 | INFO/FOT. ZS NR 1

Na początku października w Bydgoszczy rozegrano 58. Finał Mistrzostw Polski Zawodów Strzeleckich „Srebrne Muszkiety - 2019”.

Zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” wygrali eliminacje rejonowe, a następnie wojewódzkie, dzięki czemu  reprezentowali  województwo mazowieckie  w Mistrzostwach Polski.      W zawodach rejonowych zawodnicy oddawali 20 strzałów z karabinu sportowego, w zawodach wojewódzkich 40 strzałów natomiast najlepsi w kraju rywalizowali na bydgoskiej strzelnicy w serii 60 strzałów. Nasz klub reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 z Sokołowa Podlaskiego: Przemysław Kucharek, Marcin Wyszomirski, Krystian Tarkowski, Michał Poniatowski. Województwo mazowieckie, w kategorii kobiet reprezentowały dziewczęta z zaprzyjaźnionego klubu strzeleckiego ” Dragon”, uczennice Liceum Ogólnokształcącego Królowej Jadwigi z Siedlec. W zawodach wzięło udział 16 województw w kategorii dziewcząt i chłopców.
Rywalizacja była bardzo wyrównana i przeprowadzona na nowoczesnej strzelnicy, gdzie wyniki liczone były jak na zawodach najwyższej rangi światowej w dziesiętnych punktów. Najlepsze drużyny w kraju w obu kategoriach wygrały na własność replikę muszkietu wraz z pucharami. Nagrody wręczali przedstawiciele wojska i oświaty. Sokołowscy uczniowie reprezentujący Mazowsze zajęli 5 miejsce w kraju wśród 16 województw, a indywidualnie na 48 zawodników Przemysław Kucharek zdobył 8 miejsce, Krystian Tarkowski - 11 miejsce, Marcin Wyszomirski – 18 miejsce.
Aby osiągnąć tak dobre wyniki zawodnicy intensywnie trenowali pod opieką nauczycieli i instruktorów Zespołu Szkół Nr 1 Mieczysława Bogaja i Piotra Adamczuka, prezesa Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Sokołowie Podlaskim. Wszyscy zawodnicy Zespołu Szkół Nr 1, reprezentujący województwo mazowieckie, są członkami KSS „Sokół”.