Efektowna wygrana koszykarek MPKK Sokołów S.A.

00:11, 05.11.2020 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Czwarta kolejka 1 Ligi Kobiet okazała się niezwykle szczęśliwa dla naszych pań

W zaległym spotkaniu na pierwszoligowym parkiecie, podopieczne Rafała Haponika odniosły wreszcie zwycięstwo, wysoko pokonując przyjezdne z Aleksandrowa Łódzkiego 59:41. W pierwszej kwarcie Sokołowianki bardzo szybko uzyskały przewagę, w pewnym momencie prowadząc nawet 19:2 i pozwalając zdobyć gościom pierwsze punkty dopiero po prawie sześciu minutach gry. Druga kwarta miała bardziej wyrównany przebieg i na przerwę nasza drużyna schodziła prowadząc 32:19. Trzecią odsłonę wygrały wprawdzie łodzianki, ale ostatnie 10 minut to już był znowu popis naszych pań, które na samym początku zdobyły kolejno 9 oczek, nie tracąc żadnego i mogły już spokojnie kontrolować przebieg meczu. Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła aż 18 punktami i mogła się cieszyć premierową wiktorią w tym sezonie, zaś bohaterką dzisiejszego spotkania została Katarzyna Jaworska, która rzuciła 19 punktów, z tego aż 13 w pierwszej kwarcie. Teraz przed naszymi zawodniczkami parę dni przerwy, gdyż 8 listopada o godz.16.30 podejmiemy zespół KKS Olsztyn.

MPKK Sokołów S.A.  – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 59:41 (19:5,13:14,10:14,17:8)

MPKK: Jaworska 19, Iwaniuk 13, Jastrzębska 9, Welenc 8, Maślanka 6, Jurczak 2, Dec 2, Zdrodowska, Karpiszuk, Dzikowska, Stefańska