Okazała wiktoria koszykarek MPKK

23:35, 29.11.2020 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Dwie pierwsze kwarty zadecydowały o losach rywalizacji z Gdańszczankami

Po bardzo dobrym spotkaniu, nasze panie rozprawiły się z przyjezdnymi różnicą aż 18 punktów, odnosząc w ten sposób drugie zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. Podopieczne Rafała Haponika już na samym początku meczu wyrobiły sobie przewagę, którą stopniowo powiększały w kolejnych minutach. Popisowa dla naszej drużyny była zwłaszcza druga kwarta, gdzie w pewnym momencie prowadziliśmy nawet 27 punktami (45:18) i wiadomo było, że tylko katastrofa mogła nam odebrać wygraną. Ostatnie dwie kwarty były już bardziej wyrównane. Sokołowianki grały na luzie, rywalki natomiast nie były w stanie poważniej nam zagrozić. A już w najbliższą niedzielę, 6 grudnia o godz.18.30 nasze koszykarki rozegrają wyjazdowe spotkanie z zespołem SMS PZKosz Łomianki.

MPKK Sokołów S.A.  – Politechnika Gdańska II  72:54 (16:8, 29:11, 14:21, 13:14)

MPKK: Jaworska 20, Zdrodowska 13, Kuras 10, Welenc 7, Dzikowska 6, Maślanka 5, Iwaniuk 5, Dec 4, Stefańska 2, Zieniewska, Karpiszuk, Jastrzębska