Koszykarki z Sokołowa Podlaskiego znów górą

16:22, 13.12.2020 | MG/FOT. ARCHIWUM MPKK

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły podopieczne Rafała Haponika w 1 Lidze Kobiet. Tym razem okazały się lepsze od drużyny AZS Uniwersytet Warszawski.

Po dwóch wcześniejszych wygranych, zawodniczki MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski przystąpiły do wyjazdowej rywalizacji z akademiczkami z Warszawy niesłychanie zmotywowane, co spowodowało, że pierwsza kwarta była prawdziwym popisem naszej ekipy, która wygrała ją różnicą 11 oczek. Druga odsłona również przebiegała pod nasze dyktando i na półmetku zawodów prowadziliśmy 40:24. Po przerwie akademiczki podkręciły tempo i stopniowo zmniejszały naszą przewagę, która przed ostatnią kwartą wynosiła tylko 7 punktów. Ostatnie 10 minut miało w miarę wyrównany przebieg i ostatecznie Sokołowianki mogły się cieszyć z niezwykle cennego wyjazdowego zwycięstwa. A już 19 grudnia o godz.17 w ramach 11 kolejki nasze koszykarki rozegrają kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem z zespołem Mon-Pol Płock.

AZS Uniwersytet Warszawski - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski  64:68 (9:20,15:20,18:9,22:19)
MPKK: Jaworska 17, Zdrodowska 13, Kuras 12, Maślanka 10, Iwaniuk 8, Jastrzębska 8, Welenc