Podopieczne Rafała Haponika wciąż zwycięskie

23:06, 13.01.2021 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Już od sześciu spotkań nasze koszykarki nie zaznały goryczy porażki

Rywalizacja zawodniczek z Sokołowa Podlaskiego z Gdańszczankami miało dwa oblicza. Pierwsze dwie kwarty toczyły się zdecydowanie pod dyktando naszej ekipy. Wprawdzie początek spotkania był dosyć wyrównany, ale od stanu 4:4 gospodynie stopniowo odskakiwały przyjezdnym, by wygrać tę pierwszą odsłonę 23:8. W drugich 10 minutach również dzięki przede wszystkim celnym rzutom Aleksandry Iwaniuk i Wiktorii Maślanki powiększaliśmy naszą przewagę i na przerwę schodziliśmy prowadząc aż 41:19. Dwie ostatnie kwarty to już spokojne pilnowanie wyniku przez Sokołowianki, które nie pozwoliły na nerwową końcówkę i wygrały 59:48 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. A już za trzy dni, 16 stycznia o godz.16 koszykarki MPKK podejmą lidera rozgrywek, zespół SKK Polonii Warszawa, który jest jedyną drużyną bez porażki.

MPKK Sokołów S.A.  – AZS Uniwersytet Gdański 59:48 (23:8, 18:11, 9:14, 9:15)

MPKK: Iwaniuk 16, Maślanka 11, Kuras 11, Zdrodowska 10, Zieniewska 8, Dec 2, Jaworska 1, Karpiszuk, Jastrzębska