Zamknij

Portal PZPN o Kosovii : kosi certyfikat PZPN i rywali w Klasie A

20:56, 20.01.2021 | OPR. MG/INFO, SCREEN - https://www.laczynaspilka.pl/
Skomentuj
REKLAMA

- Kosovia Kosów Lacki przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Piłkarze pierwszego zespołu są na najlepszej drodze do powrotu do klasy okręgowej, a prowadzona przez klub Szkółka Piłkarska dla Dzieci i Młodzieży może pochwalić się brązowym certyfikatem przyznanym przez Polski Związek Piłki Nożnej – czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziennikarz Szymon Tomasik przyjrzał się bliżej temu, co dzieje się w kosowskim klubie, zwłaszcza szkoleniu młodzieży i kulisom sukcesów seniorów w A Klasie. 
"W Kosowie Lackim (województwo mazowieckie) działa jeden klub piłkarski – Kosovia. Szkółka Piłkarska dla Dzieci i Młodzieży to podmiot działający w jej strukturach, wydzielony na wewnętrzne potrzeby organizacyjne i by podkreślić, że szkolenie to jeden z priorytetów.
- Drużyny młodzieżowe pojawiały się w klubie już dawno. Wydawało się, że jest to robione dobrze i faktycznie – wydawało się – śmieje się prezes Tomasz Wojtczuk. – Ujednoliciliśmy to 3–4 lata temu. Powstały wtedy nasze autorskie plany treningowe, pojawił się człon „szkółka piłkarska” i 3–4 roczniki młodzieżowe. Od tego czasu wszystko było uporządkowane, usystematyzowane i dlatego też zgłosiliśmy się do Programu Certyfikacji PZPN. Nie był to dla nas problem. Nie zderzyliśmy się, jak niektóre szkółki, ze ścianą papierologii – zaznacza Wojtczuk.
(…) Szkółka Kosovii może pochwalić się już sukcesami. Jej wychowanka Klara Kocińska trafiła do Legia Ladies.
(...)
Po jesieni Kosovia w siedleckiej Klasie A może pochwalić się bilansem 11–2–0 i aż dziewięcioma punktami przewagi nad trzecim w tabeli Rywalem Ruchna (do klasy okręgowej awansują dwie drużyny).
- Wszyscy mamy nadzieję, że uda się awansować. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, ale taki mamy cel i chcemy go zrealizować. Jest pierwsze miejsce, kilka punktów przewagi, kilku fajnych zawodników – cieszy się szkoleniowiec.

Cały artykuł można przeczytać tu:
Kosovia kosi certyfikat PZPN i rywali w Klasie A

 

(OPR. MG/INFO, SCREEN - https://www.laczynaspilka.pl/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%