Sokołowianki ponownie lepsze od Gdańszczanek

20:23, 14.02.2021 | MG/FOT.TVCOM.PL

W 1 Lidze Kobiet koszykarki MPKK wreszcie się przełamały

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami, tak samo i teraz Sokołowianki okazały się zwycięskie i zasłużenie pokonały rezerwy Politechniki 72:60. Po pierwszej wysoko wygranej przez nasze panie ćwiartce, druga padła łupem gdańszczanek i o wszystkim miały zadecydować dwie ostatnie kwarty. Jeszcze na niecałe 3 minuty przed zakończeniem trzeciej odsłony wynik oscylował blisko remisu, całe szczęście, że od tego momentu podopieczne Rafała Haponika przyspieszyły i wyrobiły sobie kilkunastpunktową przewagę, której nie oddały już do końca meczu. Po tej wiktorii drużyna MPKK zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli. A już pojutrze, 16 lutego o godz.16 w ostatniej, 18 kolejce podejmiemy we własnej hali zespół SMS PZKosz Łomianki.

Politechnika Gdańska II - MPKK Sokołów S.A.  60:72 (15:25, 22:12, 13:18, 10:17)

MPKK: Iwaniuk 18, Zdrodowska 15, Kuras 15, Maślanka 8, Dec 6, Jastrzębska 5, Welenc 3, Karpiszuk 2, Jurczak