Udane zamknięcie Sokołowianek

20:17, 16.02.2021 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Drużyna MPKK zakończyła dzisiaj rozgrywki w pierwszym etapie 1 Ligi Kobiet

W ostatniej, 18 kolejce rundy zasadniczej 1 Ligi Kobiet, koszykarki z Sokołowa Podlaskiego  odniosły dziewiąte zwycięstwo pokonując zespół z Łomianek 68:59. Pierwsza kwarta była popisem naszych pań, które szybko wyrobiły sobie kilkunastpunktową przewagę, ostetcznie zwyciężając tę ćwiartkę 27:12. W drugiej odsłonie przyjezdne zaczeły niwelować te straty i niebezpiecznie zbliżyły się do naszego zespołu, chociaż w dalszym ciągu Sokołowianki spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. W przedostatniej kwarcie znów, dzięki spokojnej i skutecznej grze powiększyliśmy przewagę i przed ostatnimi 10 minutami nasza przewaga wynosiła już 13 punktów. Trochę nerwów kosztowała nas ostatnia odsłona, gdzie przyjezdne w ciągu zaledwie 5 minut odrobiły dużą część strat, zbliżając się niebezpiecznie na zaledwie 4 punkty. Na szczęście podopieczne Rafała Haponika od tego momentu zdecydowanie przyspieszyły pozbawiając rywalki nadziei na końcowy sukces. Jutro mają zostać rozegrane ostatnie już mecze w lidze, które ostatecznie ukształtuja ligową tabelę. Teraz przed naszymi koszykarkami trochę przerwy przed rywalizacją w 2 etapie rozgrywek, tym razem w systemie play-off.

MPKK Sokołów S.A. – SMS PZKosz Łomianki  68:59 (27:12, 13:22, 18:11, 10:14)

MPKK: Iwaniuk 18, Zdrodowska 17, Jastrzębska 11, Kuras 8, Welenc 6, Maślanka 3, Karpiszuk 3, Dec 2, Zieniewska, Jurczak