Sokołowskie koszykarki piąte w Mistrzostwach Polski!

10:20, 16.06.2021 | INFO: OSIR SOKOŁÓW PODLASKI/FOT. PZKOSZ

Nasze kadetki wywalczyły 5. miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 15 w sezonie 2020/2021. Turniej finałowy odbył się w Gdańsku w dniach 8-13 czerwca.

Zespół Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki OSIR Sokołów S.A. Sokołów Podlaski prowadzony przez trenera Krzysztofa Iwańskiego w fazie grupowej zmierzył się z :
Basket 4Ever Ksawerów - MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski 54:48
MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski - UKS Trójka Żyrardów 46:49
MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski - MKS Truso Elbląg 74:51

Z bilansem 1 zwycięstwa i 2 porażek koszykarki zajęły 3 miejsce w grupie, co dało im prawo do gry o miejsca 5-6 w Mistrzostwach Polski U15. W walce o 5. lokatę sokołowianki wygrały z GTK Gdynia 62:71.
Najbardziej Wartościową Zawodniczką [MVP] wygranego spotkania została Aleksandra Adamczuk. Natomiast MVP całego zespołu w przekroju turnieju została Dominika Mazurek.
Pełny skład zespołu MPKK OSiR Sokołów SA Sokołów Podlaski: Aleksandra Adamczuk, Kamila Chwedorczuk, Weronika Dmowska, Julia Jacewicz, Natalia Jańczuk, Gabriela Kamińska, Julia Lesiuk, Dominika Mazurek, Hanna Mierzejewska, Zuzanna Paradowska, Natalia Rozbiewska.
Trener: Krzysztof Iwański, II trener: Rafał Haponik.

(INFO: OSIR SOKOŁÓW PODLASKI/FOT. PZKOSZ)