Pogrom w meczu Sokołowianek

22:51, 10.10.2021 | MG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK

Koszykarki MPKK Sokołów S.A. w drugim spotkaniu odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem zdeklasowały przyjezdne z Gdyni

Jeżeli ktoś obawiał się tego meczu, to bardzo szybko przekonał się, że gdynianki będą tylko tłem dla świetnie dysponowanych tego dnia zawodniczek MPKK. Wprawdzie początek spotkania był bardzo wyrównany, ale tylko do 7 minuty, kiedy to prowadziliśmy 14:12. Od tego momentu do końca pierwszej odsłony nasze panie zdobyły kolejnych 10 punktów bez strat własnych i na drugą kwartę wychodziliśmy z przewagą dwunastu oczek. W niej również graliśmy koncertowo zarówno w ataku jak też i obronie stopniowo powiększając przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła 28 punktów. Warto dodać, że w sumie w tej części przyjezdne zdołały nam rzucić zaledwie 4 punkty i na przerwę schodziliśmy prowadząc 42:16. Trzecia ćwiartka również rozpoczęła się podobnie jak poprzednia, gdyż podopieczne Rafała Haponika rzucały jak natchnione, pozwalając gdyniankom na pierwszy celny rzut dopiero w jej połowie. Ostatecznie i ta odsłona padła łupem Sokołowianek, które przed ostatnią kwartą prowadziły 62:25. Ostatnie dziesięć minut to spokojne kontrolowanie meczu przez nasz zespół, który i tym razem grając już na luzie potrafił podkreślić swoją dominację wygrywając i tę partię 17:9, a całe spotkanie różnicą aż 45 punktów. Tak okazałe zwycięstwo pozwoliło nam wskoczyć na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. A już w najbliższą sobotę, 16 października o godz.14 nasze koszykarki zagrają na wyjeździe z drużyną AZS Uniwersytet Gdański.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – GTK II Gdynia 79:34 (24:12, 18:4, 20:9, 17:9)

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski: Iwaniuk 18, Jackowska 14, Stefańska 9, Mazurek 7, Płatek 7, Jastrzębska 6, Dec 6, Jurczak 5, Haponik 3, Zieniewska 2, Chrząszcz 2, Olczak