Zamknij
REKLAMA

Puchar Starosty Sokołowskiego pojechał do Kotunia

16:40, 17.11.2021 | INFO/FOT. STSZ
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 14 listopada, po raz 17. w budynku sokołowskiej pływalni rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego, który zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Sokołowskie Towarzystwo Szachowe.

Niedzielnym zawodom patronowała starosta Elżbieta Sadowska, a nagrody ufundował Powiat Sokołowski. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów do lat 18 i juniorów do lat 12, przystąpiło 20 zawodników z ośmiu miejscowości, którzy rozegrali siedmiorundowy turniej z czasem 15 minut dla zawodnika.

W turnieju i klasyfikacji seniorów zwyciężyli: Przemysław Stępniak z Kotunia (6,5 pkt.) przed Tadeuszem Prażuchem z Łomży (5,5 pkt.), Józefem Flazińskim z Sokołowa Podlaskiego ( 5 pkt.) i Robertem Rafą z Jabłonny k. Warszawy (4,5 pkt.).

W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężyli: Mateusz Zawistowski z Małkini Górnej (4,5 pkt.) przed Mikołajem Pomarańskim z Sokołowa (4 pkt.) i Gabrielem Sawczukiem z Siemiatycz (3 pkt.). Wśród najliczniejszej grupy, juniorów do lat 12 najlepszy był Tadeusz Strus (4,5 pkt.) przed swym bratem Mateuszem Strusem (4 pkt.) i Michałem Skolimowskim z Siedlec (4 pkt.). Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał siedmioletni Kacper Podszus z Węgrowa.

Nagrody podczas zakończenia zawodów wszystkim uczestnikom wręczył wicestarosta sokołowski Ryszard Domański, wspólnie z prezesem Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józefem Flazińskim.

(INFO/FOT. STSZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%