Sokołowianki rozbiły przyjezdne

22:06, 21.11.2021 | MG/FOT.SCREEN z FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK

Bardzo szybko nasze koszykarki pokazały kto jest lepszy w tym meczu. Już do przerwy spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte

Kiedy po 35 sekundach pierwszej kwarty drużyna SMS-u wyszła na prowadzenie, nikt chyba nie spodziewał się, że będzie to jedyna tego typu sytuacja w całym spotkaniu. Dzięki punktom Oli Iwaniuk i Eweliny Jackowskiej pierwsza odsłona padła naszym łupem 12:9. Prawdziwy popis dały jednak koszykarki MPKK Sokołów S.A. w drugiej ćwiartce, którą wygrały różnicą aż 18 punktów. Znakomita skuteczność w ataku i bardzo dobra obrona (przyjezdne zdobyły pierwsze punkty dopiero po blisko czterech minutach) dały naszym paniom prowadzenie do przerwy 38:17. W trzeciej kwarcie drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego postawiła twarde warunki, wygrywając tę odsłonę różnicą dwóch oczek. Ostatnie 10 minut nie pozostawiło już złudzeń, który zespół jest zdecydowanie lepszy. Sokołowianki zwyciężyły 21:10, a w całym spotkaniu różnicą 30 punktów (72:42). Najbardziej wartościową zawodniczką meczu została Ewelina Jackowska (EVAL 22). A już 27 listopada o godz. 13 podopieczne Rafała Haponika rozegrają wyjazdowe zawody z zespołem AZS UMCS II Lublin.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 72:42 (12:9, 26:8, 13:15, 21:10)

MPKK Sokołów S.A.: Jackowska 18, Iwaniuk 10, Dec 10, Jurczak 5, Jastrzębska 5, Zieniewska 5, Mazurek 5, Zdrodowska 5, Płatek 3, Chrząszcz 2, Stefańska 2, Haponik 2

(MG/FOT.SCREEN z FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK)