Jedna wygrana kwarta to zbyt mało

19:20, 27.11.2021 | BGG/FOT.SCREENzFACEBOOK.COM/Akademia-Koszykówki-AZS-UMCS-Lublin

Rezerwy AZS UMCS Lublin okazały się za mocne dla podopiecznych Rafała Haponika

Po ostatniej wysokiej wiktorii koszykarki MPKK Sokołów S.A. tym razem zmierzyły się w Lublinie z rezerwami Akademiczek. Pierwszą odsłonę nasze panie rozpoczęły od prowadzenia 6:0 i w zasadzie przez całą jej część paropunktowa przewaga była utrzymywana, dzięki czemu pierwsze 10 minut padło naszym łupem 21:16. Niestety jak się później okazało, była to jedyna kwarta wygrana przez zespół z Sokołowa Podlaskiego. W połowie drugiej ćwiartki gospodynie po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca, zwyciężając ostatecznie różnicą sześciu oczek. Trzecia kwarta to już popis miejscowych, które stopniowo powiększały swoją przewagę, co przy indolencji strzeleckiej zespołu MPKK spowodowało, że i tę odsłonę przegraliśmy wysoko 9:19 i w czwartej kwarcie musieliśmy juz postawić wszystko na jedna kartę i spróbować odrabiać straty. Spokojnie kontrolujące spotkanie Lublinianki nie pozwoliły naszym paniom na zbyt wiele. Pomimo, że Sokołowianki zagrały dużo lepiej niż w dwóch poprzednich odsłonach, to i tak nie były w stanie poważnie zbliżyć się do rywalek, ulegając ostatecznie w cały meczu 55:67. Warto jeszcze wspomnieć, iż najbardziej efektywną zawodniczką naszego zespołu została Ola Iwaniuk (EVAL-19). A w kolejnym spotkaniu, 1 grudnia o godz.19, podopieczne Rafała Haponika gościć będą we własnej hali drużynę AZS Uniwersytet Warszawski.

AZS UMCS II Lublin - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 67:55 (16:21, 15:9, 19:9, 17:16)

MPKK Sokołów S.A.: Iwaniuk 14, Haponik 12, Zieniewska 9, Zdrodowska 5, Płatek 4, Jackowska 4, Dec 4, Jastrzębska 3, Chrząszcz, Jurczak, Stefańska

(BGG/FOT.SCREENzFACEBOOK.COM/Akademia-Koszykówki-AZS-UMCS-Lublin)