Runda jesienna Jabłonianki

13:27, 01.12.2021 | BGG

Podopieczni Rusłana Mielniczuka byli objawieniem pierwszej części sezonu. Czas na statystyczne podsumowania naszej ekipy

Na półmetku sezonu 2021/2022 w siedleckiej lidze okręgowej Jabłonianie z 34 punktami zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli, majac w dorobku 10 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażkę. Bilans bramkowy wynosi 42-27, co daje średnią zdobytych bramek w meczu 2,8 i średnią straconych 1,8. Drużyna z Jabłonny Lackiej może też się pochwalić wspaniałą serią 8 kolejnych ligowych zwycięstw, która trwała od 22 września do 6 listopada. W rozegranych dotychczas 15 spotkaniach Jabłonianie strzelali przynajmniej jednego gola w 13 z nich, a tylko dwa razy nie udało im się pokonać golkipera rywali. Zdecydowanie skuteczniejsza była nasza drużyna w drugich połowach, w których strzeliła 26 bramek, podczas gdy w pierwszych połowach tych goli było 16.

Jeżeli chodzi o dokładny czas, w którym padały bramki dla naszego zespołu to wygląda to następująco: od 1 do 15 minuty – 3 gole, od 16 do 30 minuty – 8 goli, od 31 do 45 minuty – 5 goli, od 46 do 60 minuty – 5 goli, od 61 do 75 minuty – 6 goli i od 76 do 90 minuty, najwięcej– 15 goli.

W jakich przedziałach czasowych natomiast traciliśmy gole? Od 1 do 15 minuty – 4 bramki, od 16 do 30 minuty – 4 bramki, od 31 do 45 minuty – 2 bramki, od 46 do 60 minuty – 4 bramki, od 61 do 75 minuty – 7 bramek i od 76 do 90 minuty – 6 bramek.

Na listę strzelców wpisywało się 11 zawodników, a najskuteczniejszymi piłkarzami naszej ekipy byli: Jacek Toczyski – 19 goli, Piotr Krysiński – 6 goli, Maciej Michalczuk – 5 goli i Maciej Ołtarzewski – 4 gole.

Niesamowitym wyczynem popisał się Jacek Toczyski, który aż w trzech meczach ustrzelił hattricka. Dokonał tego w spotkaniach z Hutnikiem Huta Czechy, MKS Małkinią i Wektrą Zbuczyn. Warto jeszcze nadmienić, że w wygranym 6:2 meczu z Małkinią, nasz najskuteczniejszy snajper dokonał tej sztuki już w pierwszej połowie, kompletując więc klasycznego hattricka.

Jedyna bramka samobójcza dla nas padła w meczu z Polonezem Mordy, zaś trzy razy skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Maciej Michalczuk, który trafiał w spotkaniach z Watrą Mrozy, Wilgą Miastków Kościelny i Sępem Żelechów. Dwóch zawodników trafiało już w doliczonym czasie gry: Piotr Krysiński w spotkaniu z Jastrzębiem Żeliszew i Cezary Rytel w spotkaniu z Czarnymi Węgrów.

W rundzie jesiennej sędziowie pokazali naszym zawodnikom 25 żółtych i 2 czerwone kartki. Spośród 14 piłkarzy, którzy je otrzymali, najwięcej „żółtek” dostali: Piotr Krysiński – 4 oraz Karol Przybyszewski i Grzegorz Maciejec – po 3. Dwóch zawodników z powodu czerwonej kartki musiało opuścić boisko. Byli to: Bartłomiej Czerkas w meczu z Wilgą Miastków Kościelny i Maciej Michalczuk w meczu z Orłem Unin.

Najczęściej w roli rezerwowych, którzy wchodzili w spotkaniu na boisko byli: Daniel Toczyski – 8 razy, Mateusz Mostowiec i Kamil Strzała – po 6 razy oraz Rafał Świnarski i Igor Tymosiak – po 5 razy. Wśród zmienników, którzy po wejściu na plac gry wpisywali się na listę strzelców byli: Cezary Rytel, Igor Tymosiak, Daniel Toczyski, Piotr Domański oraz Piotr Krysiński.

W piętnastu rozegranych do tej pory spotkaniach najwięcej czasu na boisku spędzili: Jacek Toczyski – 1350 minut, Maciej Ołtarzewski – 1260 minut, Przemysław Wrzosek – 1080 minut, Mateusz Zawadzki – 986 minut oraz Cezary Rytel – 970 minut.