Dogrywka w meczu MPKK

21:41, 01.12.2021 | BGG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK

21 punktów Oli Iwaniuk nie wystarczyło. Sokołowianki musiały uznać wyższość akademiczek z Warszawy

Po ostatniej wyjazdowej porażce podopieczne Rafała Haponika chciały koniecznie przed własna publicznością odnieść zwycięstwo, zwłaszcza, że ich przeciwnikiem była ekipa, która legitymowała się takim samym bilansem. Niestety początek meczu nie ułożył się dobrze dla naszych pań, które na niecałe 4 minuty przed końcem kwarty przegrywały 2:10, a ostatecznie rzuciły w tej odsłonie zaledwie 5 punktów. Na szczęście druga kwarta była już zdecydowanie lepsza dla zespołu MPKK Sokołów S.A., który systematycznie i powoli odrabiał straty, a prym w niej wiodły przede wszystkim Ola Iwaniuk i Ewelina Jackowska. To dzięki nim, na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem remisowym 23:23. Na początku trzeciej odsłony Sokołowianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w meczu (25:23), ale od tego momentu akademiczki wrzuciły „drugi” bieg i zwyciężyły w tej ćwiartce 22:17. Czwarta kwarta to ambitna pogoń naszych koszykarek, które chociaż na niecałą minutę przed końcem spotkania przegrywały różnią 5 punktów, zdołały doprowadzić do remisu 55:55, co oznaczało dogrywkę. W niej po celnych rzutach osobistych najskuteczniejszej w dzisiejszych zawodach Oli wyszliśmy na prowadzenie 57:55, potem jeszcze raz 59:57. W ostatnich 3 minutach oba zespoły notorycznie pudłowały, ale ostatnie słowo miało należeć do przyjezdnych, które celną „trójką” objęły prowadzenie 60:59. Naszych pań nie było już stać na odpowiedź i w ten sposób piąta porażka w sezonie stała się faktem. Pocieszeniem może być fakt, że najefektywniejszą zawodniczką dzisiejszego spotkania została Ewelina Jackowska (EVAL-22). A już za trzy dni, 4 listopada o godz.13 koszykarki z Sokołowa Podlaskiego zmierza się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli, zespołem KKS Agapit Olsztyn.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - AZS Uniwersytet Warszawski 59:60 (5:12, 18:11, 17:22, 15:10, 4:5)

MPKK Sokołów S.A.: Iwaniuk 21, Jackowska 15, Zdrodowska 8, Płatek 5, Jastrzębska 5, Zieniewska 3, Haponik 2, Jańczuk, Jurczak, Dec