Zamknij
REKLAMA

Pozyskali fundusze z ministerstwa dla klubu

09:29, 12.12.2021 | OPR. BGG/FOT. ZS CKR
Skomentuj

Uczniowski Klub Sportowy ZSCKR Sokołów Podlaski zakończył realizację projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki - Program Klub 2021, finansowanego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Koordynatorem projektu była nauczyciel wf Magdalena Dacków. Fundusze, które szkoła otrzymała -15 tys. zł zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego: liny, taśmy TRX, kettlebella, sprzętu nordic walking oraz na zajęcia sportowe – prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego.

- Podczas zajęć uczniowie intensywnie pracowali nad podniesieniem poziomu sprawności fizycznej, czego efekty widoczne były podczas zawodów, w których uczestniczyli w tym sezonie - mówi Magdalena Dacków. - Przeprowadzone zostały także testy sprawnościowe, wyniki których zostały umieszczone w Narodowej Bazie Talentów. Realizacja zadania przyczyniła się do zwiększenia aktywności i sprawności fizycznej uczestników, oraz nabywania kluczowych dla ich rozwoju kompetencji, takich jak zasada zdrowej rywalizacji sportowej oraz umiejętność współpracy sportowej. Z pewnością nie spoczniemy na laurach i w przyszłości postaramy się pozyskać fundusze na kolejne inicjatywy sportowe -zapowiada.

Dofinansowanie w ramach projektu otrzymało 5131 klubów sportowych z całego kraju. Program skierowany był do klubów sportowych, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%