Przełamanie koszykarek MPKK Sokołów S.A.

20:19, 12.12.2021 | BGG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW

Podrażniona drużyna z Sokołowa Podlaskiego nie dała najmniejszych szans przyjezdnym z Wołomina

Po trzech ostatnich porażkach  podopieczne Rafała Haponika przystąpiły mocno zdeterminowane, by odnieść wreszcie tak upragnione zwycięstwo. Już od samego początku pierwszej kwarty Sokołowianki narzucił swój rytm gry i stopniowo powiększały przewagę, by wygrać tę partię różnicą dziesięciu oczek. Druga odsłona również toczyła się pod dyktando gospodyń, które na przerwę schodziły prowadząc już 42:27. W trzeciej kwarcie powtórzył się wcześniejszy scenariusz, gdzie dominacja zawodniczek MPKK Sokołów S.A. była jeszcze bardziej widoczna. Przyjezdne zdołały rzucić zaledwie 11 punktów, podczas gdy nasze panie ponad dwa razy więcej i przed ostatnią ćwiartką wiadomo było, że tylko jakiś kataklizm mógłby nam przeszkodzić w odniesieniu szóstego zwycięstwa. Przyjezdne zdołały wprawdzie wygrać tę odsłonę, ale w całym meczu wysoko uległy ekipie MPKK 58:80. Najwszechstronniejszą koszykarką dzisiejszych zawodów została Ola Iwaniuk (EVAL-28). A w kolejnym domowym spotkaniu, 19 grudnia o godz.16.30, nasze panie podejmować będą Mon-Pol Płock.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – UKS Huragan Wołomin 80:58 (25:15, 17:12, 23:11, 15:20)

MPKK Sokołów S.A.: Iwaniuk 19, Zdrodowska 13, Haponik 13, Mazurek 8, Jasrzębska 7, Płatek 6, Jurczak 5, Jackowska 4, Zieniewska 3, Jańczuk 2, Dec, Stefańska