Szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego

23:43, 14.12.2021 | INFO/FOT. STSZ

W niedzielę, 12 grudnia, w budynku sokołowskiej pływalni po raz kolejny UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zorganizował turniej szachowy. Szachiści walczyli o puchary ufundowane przez Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Bogusława Karakulę w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12.

W stawce 22 zawodników pierwsze trzy miejsca zajęli przedstawiciele w/w trzech grup wiekowych i im przypadły puchary. Zwyciężył Jakub Żurawicki (junior do lat 18) z Węgrowa, który na dystansie siedmiu rund uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął przedstawiciel seniorów Józef Flaziński z dorobkiem 5,5 pkt. Trzecie miejsce przypadło dziewięcioletniemu Mateuszowi Strusowi z % pkt. – obaj z Sokołowa Podlaskiego.

Mateusz, dzień wcześniej, zdobył tytuł mistrza Mazowsza w szachach błyskawicznych juniorów do lat 9, które zostały rozegrane w Warszawie.

W kategorii dorosłych trzy pierwsze miejsca zdobyli: Józef Flaziński, Paweł Krajewski z Siedlec, Krzysztof Skwierczyński z Sokołowa Podlaskiego.
W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężyli: Jakub Żurawicki przed Pawłem Nasiłowskim z Sokołowa i Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa.
Wśród najliczniejszej grupy juniorów do lat 12 najlepszy był Mateusz Strus przed Bartoszem Choromańskim z Węgrowa i Michałem Skolimowskim z Siedlec.
Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał siedmioletni Dawid Krajewski z Siedlec.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, nagrody lub upominki, ufundowane prze Miasto Sokołów Podlaski, które wręczyli uczestnikom zmagań przy szachownicach, zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski i prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński.
Krzysztof Dąbrowski, podczas zakończenia zawodów podziękował zawodnikom za udział w turnieju, podkreślając zalety gry w szachy w wychowaniu dzieci, złożył uczestnikom życzenia świąteczne i zaprosił szachistów na kolejne zawody do Sokołowa.
Cieszy w sokołowskich turniejach, coraz liczniejsza obsada najmłodszych zawodników. W niedzielnym turnieju również połowę stawki stanowili zawodnicy do lat 12, którzy coraz częściej ogrywają „starą gwardię”.