Sokołowianki sprawiły miłą niespodziankę

19:38, 09.01.2022 | BGG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK

W 16 kolejce koszykarki MPKK Sokołów S.A. niespodziewanie pokonały dotychczasowego lidera rozgrywek

Po ostatniej wiktorii nad zespołem z Gdyni, podopieczne Rafała Haponika poszły za ciosem i odniosły 8 zwycięstwo w sezonie, tym razem w pokonanym polu pozostawiając kolejną ekipę z Trójmiasta, AZS Uniwersytet Gdański. Sokołowianki od samego początku toczyły wyrównane zawody z faworyzowanymi akademiczkami i chociaż pierwsza kwarta padła łupem gości, to dwie kolejne były już popisem naszej ekipy. Warto nadmienić, że w tym okresie drużyna MPKK Sokołów S.A. pozwoliła rzucić rywalkom zaledwie 15 punktów, sama w tym czasie zdobywając ich 28 i przed czwartą odsłoną gospodynie prowadziły już różnicą dziesięciu punktów (45:35). Ostatnie 10 minut to szaleńczy pościg przyjezdnych, które w pewnym momencie zbliżyły się do naszych pań na odległość zaledwie dwóch oczek (48:46). Wtedy jednak koszykarki z Sokołowa Podlaskiego złapały drugi oddech i ponownie odjechały rywalkom, zwyciężając ostatecznie w całym spotkaniu 57:51. Najskuteczniejszymi zawodniczkami naszej ekipy zostały Ewelina Jackowska i Izabela Zdrodowska, które rzuciły po 15 punktów. Ewelina została też najbardziej wartościową koszykarką sokołowskiej drużyny (EVAL-18). Teraz przed podopiecznymi Rafała Haponika dwutygodniowa przerwa, po której 23 stycznia o godz.16.30 gościć będą we własnej hali ostatni zespół ligowej tabeli, SMS PZKosz Łomianki.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – AZS Uniwersytet Gdański 57:51 (17:20, 13:9, 15:6, 12:16)

MPKK Sokołów S.A.: Zdrodowska 15, Jackowska 15, Jastrzębska 12, Iwaniuk 9, Jurczak 5, Haponik 1, Mazurek, Dec