Planowa wygrana koszykarek MPKK

20:00, 23.01.2022 | BGG/FOT.FACEBOOK.COM/MPKKSOKOLOW1LK

Było trochę nerwowo, ale ostatecznie ekipa z Sokołowa Podlaskiego uporała się z outsiderem ligowej tabeli

Spotkanie z najsłabszą ekipą 1 Ligi Kobiet miało tylko jednego faworyta i faworyt ten nie zawiódł, chociaż gdyby nie rozprężenie w ostatniej odsłonie to wynik byłby bardziej okazały. Pierwsza kwarta rozpoczęła się wprawdzie od prowadzenia przyjezdnych 5:2, ale od tego momentu ekipa MPKK Sokołów S.A. zaczęła powoli łapać właściwy rytm gry, zwyciężając w  niej różnicą sześciu oczek. Drugie 10 minut miało bardziej wyrównany przebieg, ale i tym razem gospodynie okazały się lepsze i na przerwę schodziły prowadząc 37:30. W trzeciej odsłonie podopieczne Rafała Haponika podkręciły tempo i na efekty nie trzeba było długo czekać. W pewnym  momencie przewaga Sokołowianek urosła do 15 punktów i przed czwartą kwartą było w zasadzie jasne, że dziewiąte zwycięstwo naszych pań jest na wyciągnięcie ręki. Ale jak to często w takich sytuacjach bywa, wysokie prowadzenie potrafi trochę uśpić, z czego skwapliwie skorzystał zespół z Łomianek, który na minutę przed końcem meczu zbliżył się na odległość zaledwie dwóch oczek (63:65). Całe szczęście, że nasze koszykarki zachowały zimną krew, zwyciężając ostatecznie 70:66. Najwięcej punktów dla ekipy MPKK rzuciła Ola Iwaniuk – 19. Ona też wraz z Eweliną Jackowską zostały najefektywniejszymi zawodniczkami dzisiejszego meczu (EVAL-23). Teraz naszą drużynę czeka dwutygodniowa przerwa, po której 6 lutego o godz.16.30 czeka nas arcytrudne spotkanie, kiedy to ponownie we własnej hali gościć będziemy lidera ligowej tabeli, Iodicę TopMarket MKS Pruszków.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – SMS PZKosz Łomianki 70:66 (23:17, 14:13, 21:15, 12:21)

MPKK Sokołów S.A.: Iwaniuk 19, Jackowska 17, Jastrzębska 11, Zieniewska 10, Jurczak 4, Dec 4, Mazurek 4, Chrząszcz 1, Pietrzak, Paradowska, Rozbiewska