Zamknij
REKLAMA

Polsko-Ukraiński piknik na Dzień Matki i Dziecka

07:54, 08.06.2022 | GOK JABŁONNA LACKA
Skomentuj
REKLAMA

5 czerwca w Jabłonnie Lackiej odbył się Polsko-Ukraiński "Integracyjny Piknik Rodzinny" z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, prezes Real S.A. Morszków Andrzej Gajowniczek oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Imprezę otworzyli organizatorzy,następnie życzenia mamom, dzieciom oraz wszystkim obecnym przekazał gospodarz gminy Wiesław Michalczuk, serdecznie powitał uchodźców z Ukrainy, którzy są mieszkańcami naszej społeczności.
W dalszej części głos zabrał prezes Real Pan Andrzej Gajowniczek, przedstawiając trudną sytuację ukraińskich rodzin, których jest opiekunem a zarazem pracodawcą w tym trudnym okresie ich życia.
Na scenę weszły mamy z Ukrainy, które ze łzami w oczach dziękowały za okazane serce, dobroć i przekazały na ręce Prezesa REAL symboliczny upominek. Wójtowi dziękowały za udostępnienie budynku, który stał się ich domem.
Podczas pikniku wystąpiły dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół z terenu gminy, Zespół Ludowy "Jabłoniacy", Kapela Wuja Krzycha, Kapela Moko-Bęc. W czasie trwania imprezy można było korzystać bezpłatnie z wesołego miasteczka, fotobudki, malowania twarzy, obejrzeć ptaki drapieżne oraz skosztować kiełbasek z grilla i ciast przygotowanych przez panie z Ukrainy i pracowników GOK.
Pan wójt zaprosił mieszkańców do zwiedzania nowo otwartego budynku Urzędu Gminy, z czego licznie skorzystali uczestnicy. Spotkanie zakończyła dyskoteka. Piękna pogoda zachęciła wszystkich do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. Organizatorzy dziękują wszystkim za tak liczne przybycie.

(GOK JABŁONNA LACKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Du..ekDu..ek

0 0

Jaki ten Ujt jest dobry, a nie chciał przyjac Ukraińców jak mu mieszkańcy zgłaszali o uchodźcach.... 08:14, 08.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%