Zamknij
REKLAMA

Weselne klimaty w Kosowie Lackim

00:03, 16.06.2022 | INFO/FOT. MGOK KOSÓW LACKI
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 12 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych.

Była to już piąta edycja tego popularnego w regionie przeglądu muzyki tradycyjnej. Odbywał się na scenie plenerowej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a w roli spiritus movens jak zawsze wystąpił Jerzy Mileaniuk, perkusista kapeli "Sterdyniacy". Imprezie towarzyszyły stoiska kulinarne kół gospodyń wiejskich z Kosowa Lackiego i Ceranowa oraz wystawa rękodzieła artystycznego działającej przy MGOK grupy „Kreatywni”.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał burmistrz Jan Słomiak oraz Ewa Olszewska, dyrektor MGOK, która podkreślając, iż w trakcie spotkań na scenie pojawiło się ponad stu muzyków, wspomniała także i tych, którzy odeszli: Tadeusza Wasilewskiego, Kazimierza Ostrowskiego oraz Romualda Jakubowskiego. Po uczczeniu ich chwilą ciszy, rozpoczęły się koncerty.

W tym roku na zaproszenie MGOK w Kosowie Lackim zjawiło się ponad 40 artystów z Radzymina, Siemiatycz, Brańska, Dołubowa, Sokołowa Podlaskiego, Małkini, Sterdyni i Kosowa Lackiego, którzy wystąpili pod szyldami: Kapela Retro, Wojciech Susko, Sokołowscy Bardowie, Tadeusz Kopaniarz, Kosowskie Malwy, Sterdyniacy, Zespół Głuchowskich, Janusz Pilarek i Roman Kondraciuk, Bractwo Akordeonistów Siemiatyckich (w okrojonym składzie), Mazowszanie, Szwagry, Sami Swoi.

Licznie zgromadzona publiczność przez sześć godzin obcowała z folklorem i inspirowaną nim muzyką.

(INFO/FOT. MGOK KOSÓW LACKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%