Zamknij
REKLAMA

Sukcesy pod patronatem Buffo

09.13, 18.06.2022 BGG/FOT. STUDIO PIOSENKI METRO Aktualizacja: 09.15, 18.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Za nami półfinał ogólnopolskiego konkursu „Mikrofon dla Ciebie”, który potwierdził wysoki poziom artystyczny uczniów sokołowskiego Studia Piosenki Metro. Wśród 32 półfinalistów, znalazło się aż 8 uczniów Alicji i Michała Ostromeckich. Młodych artystów będziemy mogli posłuchać już 24 czerwca podczas koncertu w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu.

Studio Piosenki Metro Sokołów Podlaski/Siedlce/Węgrów powstało jesienią 2019 r. Jest ono częścią sieci szkół organizowanych w całym kraju przez ojców polskiego musicalu - Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę, właścicieli Teatru Studio Buffo. Prowadzący nasze studio Alicja i Michał Ostromeccy – certyfikowani pedagodzy Studia Piosenki Metro - wyszukują i promują młode talenty. Stała współpraca z teatrem otwiera uczniom niecodzienne możliwości. Taką szansę dostał Gabriel Ołtarzewski, który dzięki zajęciom wokalnym w SP "Metro" dostał stały angaż w teatrze i gra Rybola w spektaklu "Piotruś Pan". Sokołowskie Studio realizuje też projekty muzyczne – ostatnio koncert „Wodecki” z piosenkami zmarłego pięć lat temu wybitnego piosenkarza, kompozytora i multiinstrumentalisty.

Okazją do muzycznej konfrontacji z najlepszymi jest też organizowany przez Teatr Buffo konkurs „Mikrofon dla Ciebie”. Każdy wykonawca, na pierwszym etapie, podlega ocenie dwudziestu kilku pedagogów. Udział uczniów z całej Polski zapewnia wysoki poziom artystyczny tej rywalizacji. W ostatni weekend, z puli 200 konkursowiczów, wyłoniono wąskie grono półfinalistów. Wśród nich obok naszych lokalnych perełek byli Uczniowie SPM z Krakowa, Opola, Krosna, Wielunia, Częstochowy i Garwolina.

W jury zasiedli: Janusz Stokłosa - prezes Studio Buffo sp z o.o., kompozytor, kierownik muzyczny Teatru; Janusz Józefowicz - dyrektor artystyczny Teatru, reżyser; Marie Napieralska - artystka i trener wokalna Teatru i jego Studia Artystycznego „Metro” oraz Jacek Burzyński - dyrektor i manager Studio Piosenki METRO. W 32-osobowym w ścisłym gronie finalistów było ośmiu uczniów Studio Piosenki Metro Sokołów Podlaski/Siedlce/Węgrów - Zosia Ołtarzewska, Amelia Celińska, Gabriel Ołtarzewski, Zuzanna Mroczkowska, Gabriela Woźnica, Justyna Bujalska, Natalia Głowacz oraz Janek Kraska, który został nagrodzony i zaproszony na dwutygodniowe intensywne warsztaty z kadrą Teatru Buffo.

- Fantastyczny odbiór wykonań ósemki „naszych” tylko potwierdza, w jakim miejscu jesteśmy jako Szkoła, z dumą i energią idziemy dalej. Wymagająca publiczność związana ze Studio Piosenki Metro, w tym trenerzy wokalni i kierownictwo naszej sieci oraz Teatru Studio Buffo- wszyscy bardzo docenili efekty pracy młodych artystów - podkreśla Michał Ostromecki.
- W naszym Studiu dzieją się rzeczy absolutnie magiczne. Widzimy jak nasi podopieczni rozwijają skrzydła z każdym rokiem pracy. My i Teatr dajemy im szansę, której nigdy przed tym projektem nie było. Widzimy jak kolejny dzieci z całego kraju dołączają do obsady spektakli "Buffo". Możliwość konfrontowania ich postępów z ojcami polskiego musicalu, to gwarancja, że żaden talent nie zostanie przeoczony. Bardzo wierzymy w naszych uczniów. To fantastyczni i utalentowani młodzi ludzie. Uwielbiamy naszą pracę. - dodaje Alicja Ostromecka.

Młodych artystów ze Studio Piosenki Metro Sokołów Podlaski/Siedlce/Węgrów będzie też miała okazję posłuchać i obejrzeć sokołowska publiczność. Już 24 czerwca na Trawniku Coolturalnym przy Sokołowskim Ośrodku Kultury koncert "Tribute to Wodecki". 28 i 29 czerwca uczniowie muzycznie zakończą kolejny rok pracy artystycznej. Wystąpią gościnnie w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

(BGG/FOT. STUDIO PIOSENKI METRO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%