Zamknij
REKLAMA

Bielany. Festiwal przyciągnął muzyczne talenty z całej Polski.

07.29, 23.07.2022 ORGANIZATORZY FESTIWALU Aktualizacja: 08.04, 23.07.2022
Skomentuj Najmłodsza uczestniczka Festiwalu Hania Dmowska wraz z przewodniczącą jury Joanna Gomółką.
REKLAMA

Od maja do lipca w Innowacyjnej Szkole Muzyki Rozrywkowej odbywał się Ogólnopolski Festiwal Muzyczny „ A ja wolę moją mamę”. W wydarzeniu wzięło udział bardzo wielu wykonawców. Organizatorzy otrzymali w sumie 274 zgłoszenia z całej Polski. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 60 osób.

Najcenniejsze trofeum - Nagroda Grand Prix w wysokości 1500 zł trafiła do Natalii Smaś. Okazało się, że ta bardzo utalentowana dziewczynka ma już na swoim koncie występy w Szansie na sukces czy The Voice Kids, gdzie pod okiem Cleo, wykonaniem utworu "Wspaniały świat" ("A whole new world") z filmu „Alladyn” - podbiła serca jurorów. W Bielanach Natalia wykonała bezbłędnie utwór „I will Survive”. Artystka przyjechała na konkurs wraz z mamą, aż z Jasła w województwie podkarpackim.

Nagrodę główną w wysokości 1000 zł - zdobyła Aleksandra Antoniak, która na co dzień uczy się w klasie wokalu Pani Gabrieli Pliszki-Kraski w Innowacyjnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach. Ola jest uczennicą Zespołu Szkół Publicznych im. Henryka Sienkiewicza w Suchożebrach. Zaśpiewała utwór Christiny Aguilery „Hurt”. Zachwyciła Jury niezwykłą barwą głosu oraz umiejętnościami technicznymi.

Uwagę Jury zwróciły także występy instrumentalistów. Wśród wyróżnionych znaleźli się bracia Adam i Igor Babiccy – obaj mieszkają w Sokołowie Podlaskim. Igor grał na pianinie, Adam grał na perkusji.

Nauka zdalna nauczyła wszystkich także zabawy w sferze online, która jak się okazało cieszyła się największym powodzeniem. W głosowaniu publiczności z całej Polski wyróżnienie przypadło czterem przebojowym dziewczynkom: Oliwii Steć, Karolinie Kołodziejczuk, Marlenie Molskiej i Lenie Steć, które podbiły serca internautów, a których opiekunem była Pani Justyna Młynarczuk. Bardzo dużą ilość głosów, oprócz laureatów festiwalu - zebrali także: Antosia Pawłowska z Węgrowa, która nie tylko śpiewała, ale i grała na gitarze, Bartek Zygmanowski z Bielan oraz Nadia Wyszogrodzka z Węgrowa.

Nagrodę Dyrektora Festiwalu za najlepszą interpretację piosenki otrzymała Amelia Kaczmarczyk z Warszawy, wykonując utwór „Życia Mała Garść”. Amelia to bardzo utytułowana i dojrzała artystka. Zachęcamy do wysłuchania jej autorskiej piosenki pt. : „Warto marzyć”, która ukazała się niedawno w serwisie YouTube. Jesteśmy pewni, że będzie tworzyć kolejne wspaniałe piosenki, bo jest to osobowość szczególna.

Niezwykłe „show” zaprezentował Szymon Ivancik, który wystąpił w towarzystwie swojego taty. Szymon to bardzo zdolny i muzykalny artysta doceniony w kategorii „muzykalność”. Utwór wykonywany był z towarzyszeniem akordeonu oraz skrzypiec.

Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w Finale otrzymali pamiątkowe Dyplomy.

Trzeba przyznać, że artyści byli wspaniali. Ich wielka determinacja może zadziwić wielu dorosłych. Wykonawcy, do Bielan przybyli z wielu zakątków Polski, co pokazuje jak wielkie jest zaangażowanie nie tylko dzieci, ale i opiekunów, instruktorów i rodziców w to, co robią na co dzień młodzi muzycy.

Sponsorem strategicznym festiwalu była Firma Axan Enegry, a także Firma IAA Moto Leader.
Przesłuchania odbyły się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Renaty Kalickiej w ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach 11 czerwca i trwały przez cały dzień. W ramach Festiwalu odbyły się także muzyczne wydarzenia towarzyszące.
Wśród partnerów Festiwalu znaleźli się także: Urząd Gminy Bielany, ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach, ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach.
W serwisach Youtube i Facebook wykonania osób zakwalifikowanych do finału odtworzyło ponad 35 000 osób. To wspaniałe jak wiele osób interesuje się muzyką, jak ważna to dziedzina życia i jak potrzebne są Festiwale dla dzieci, bo to przecież Edukacja Kulturalna jest podstawą pozyskiwania i przygotowanie społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze, oraz współtworzenia jej wartości.

Organizatorzy pragną bardzo podziękować za wsparcie sponsorom i partnerom Festiwalu. Wyrażają wdzięczność, że zawsze można liczyć na tak wspaniałych Mecenasów Sztuki, którzy rozumieją potrzebę wychowania człowieka przez sztukę, oraz wpierają edukację muzyczną według metod Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach. Bez tego wsparcia nie udało by się zorganizować tego i innych dużych przedsięwzięć.

To wielka radość, że po „covidowych” zawirowaniach cykliczne dziecięce Festiwale i koncerty na nowo wracają do łask.
Na filnmach prezentacje niektórych laureatów z eliminacji.

(ORGANIZATORZY FESTIWALU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Jak dzięki. Jak dzięki.

5 0

Uprzejmości p. Dyrektor - a czy TA szkoła to JEJ prywatny budynek. ONA ma prywatną , ale oborę w Rucianach i o NIEJ może decydować. 12:35, 24.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%