Zamknij
REKLAMA

Biesiada Podlaska w Jabłonnie Lackiej za nami

09.25, 18.08.2022 . Aktualizacja: 09.27, 20.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Upalna pogoda, wiele atrakcji i tłumy ludzi – tak było w niedzielę, 14 sierpnia na plenerowej imprezie w Jabłonnie Lackiej.

[FOTORELACJA]877[/FOTORELACJA]

Organizatorzy i w tym roku mogli liczyć na piękną pogodę. Na placu przy nowym budynku Urzędu Gminy przez kilka godzin przewinęły się tłumy mieszkańców gminy Jabłonna Lacka i okolic.

Dbają o inwestycje i o kulturę
Gości ze sceny powitał wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk. Byli wśród nich m.in. poseł Marek Sawicki i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wiesław Michalczuk dziękował władzom województwa mazowieckiego za dotacje, jakie gmina Jabłonna Lacka otrzymała na zakup i montaż 500 solarów dla mieszkańców, budowę budynku Urzędu Gminy i fundusze na modernizację szkoły, stację uzdatniania wody, remonty dróg, oświetlenie, wsparcie dla straży pożarnej. Podziękował też za rządowe fundusze z Polskiego Ładu, jakie gmina Jabłonna Lacka pozyskała na drogi.

Wójt odczytał list z pozdrowieniami dla uczestników biesiady od prof. Czesława Skowronka, pochodzącego z gminy Jabłonna Lacka. Profesor – ekonomista – pochwalił w nim władze samorządowe za liczne inwestycje w ostatnim czasie, dobrą gospodarkę gminnymi finansami, która m.in. powoduje to, że gmina się nie zadłuża. Czesław Skowronek docenił też to, że gmina Jabłonna Lacka dba o tradycję, kulturę i sport oraz podnosi poziom życia mieszkańców.

- Pan wójt to dobry gospodarz, co widać już po inwestycjach, które wymienił. Ale oprócz tych inwestycji pamięta o tym, by integrować mieszkańców i wspólnie się pobawić. Życzę mieszkańcom, by samorząd cały czas tak dobrze się rozwijał, jak w ostatnim czasie – mówiła Janina Ewa Orzełowska.

 -Mamy Biesiadę Podlaską, w centrum Podlasia, ale w województwie mazowieckim. Dobry gospodarz to taki, który zdobywa pieniądze skąd się da i nie patrzy, kto daje – ważne że daje. Ma pieniądze z rządu i z samorządu, dzięki temu gmina tak dynamicznie się rozwija. Dobry gospodarz dba o inwestycje, ale nie zapomina też o kulturze i ta dzisiejsza impreza jest tego dowodem – podkreślił z koli poseł Marek Sawicki.

Dla młodszych i starszych
Swoje stoiska na Biesiadzie Podlaskiej wystawiły Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Jabłonna Lacka. Można było na nich skosztować tradycyjnych potraw.
Dzieci mogły skorzystać z „dmuchańców”. Dla wszystkich przygotowano samorządową grochówkę. Strażacy z OSP Jabłonna Lacka przygotowali pokaz ratownictwa – uwalniali poszkodowanego z rozbitego samochodu.
Podczas imprezy działał Mobilny Punkt Rekrutacyjny WCR. Z żołnierzami 53. Batalionu Lekkiej Piechoty można było porozmawiać o służbie wojskowej, obejrzeć sprzęt i broń. Można było złożyć wniosek lub zapytać o kwestie związane z naborem. Żołnierze przygotowali też atrakcje dla najmłodszych.
Ogromną popularnością cieszyła się wirtualna strzelnica. Można było na niej sprawdzić swoje oko, strzelając z różnych rodzajów broni.

Na ludową nutę

W V Konkursie Zespołów Ludowych i Kapel w tym roku wystąpiło 15 wykonawców. Każdy wykonał dwa utwory. Oceniało je jury. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi Jarzębina z Broku, drugie – Zespół Ludowy Jabłoniacy, a trzecie ex aequo zespoły Węgrowianie i Korniczanie.
Wyróżniono zespoły: Marysieńki, Nowina, Sąsiadeczki, Grupę Śpiewacza Białki, ART-SENIOR z Węgrowa, Zespół Śpiewaczy Chodów, Klub Senior+ ze Sterdyni.
W kategorii Kapele wygrała Kapela Retro, przed Kapelą Szwagry, a trzecie miejsce zajęła Kapela Bondarczuki. Wyróżnienie zdobyli Zdzisiek i Rysiek
Gwiazdą tegorocznej biesiady był zespół '”Andre '' Mieszkańcy do północy bawili się przy muzyce zespołu Power Bond.
Do godziny 24:00 bawiono się przy muzyce Zespołu Power Bond.
Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku na Biesiadę Podlaską zaproszą Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

HahahaHahaha

4 1

A w pierwszym szeregu vipy z peesel. Jak kiełbasa za darmo to ciągnie ich jak muchy do 💩 Darmowa wyżerka na koszt gminy to zawsze dobra rzecz. A jak swój wójt jeszcze palącą wodą poczęstuje to hoho. W Jabłonnej zawsze niezłe bipki były 🤣 10:17, 20.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

korkor

2 1

W Jabłonnie, nie w Jabłonnej. Nazwy odmieniamy rzeczownikowo. Podobnie Miedznie, nie Miedznej. 12:52, 21.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpadajSpadaj

2 1

polonisto 17:04, 21.08.2022


DociekliwyDociekliwy

1 0

Jeśli według dobrego gospodarza z PSL Gmina Jabłonna Lacka nie leży na Mazowszu, a na Podlasiu, to powinien występować o dotacje na inwestycje do Marszałka Województwa Podlaskiego Kosickiego z PiS a nie do Struzika z PSL, który jest Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Poseł Sawicki, to już całą gębą warszawiak, więc co on tu taki aktywny. Jeśli według Posła Sawickiego centrum Podlasia znajduje się w Jabłonnie Lackiej, to gdzie znajduje się Białystok? 16:52, 21.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DociekliwyDociekliwy

2 0

Jeśli Gmina Jabłonna Lacka otrzymała dotację z środków publicznych przekazaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego na modernizację oświetlenia ulicznego ( lampy sodowe zastąpiono oświetleniem LED), to dlaczego "dobry gospodarz" z uporem maniaka nakazuje wyłączanie oszczędnego oświetlenia we wsiach na terenie gminy w okresie wzmożonych prac polowych??? Dlaczego Jabłonna Lacka i Morszków są oświetlone, a od maja wyłączone jest oświetlenie w Dzierzbach, gdzie funkcjonuje ubojnia i gdzie w budynku po byłej szkole ulokowano uchodźców z Ukrainy??? Ludzie, którzy ciężko pracują na roli i płacą podatki mają żyć w ciemności, bo "dobry gospodarz" chce się bawić i na to zawsze pieniądze znajdzie. 20:58, 21.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DociekliwyDociekliwy

3 0

Niezły autorytet z tego profesora wychwalającego dobrego gospodarza. W 1970 uzyskał stopień doktora w Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, w 1977 habilitował w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, a w 1980 uzyskał tytuł naukowy profesor :( 21:15, 21.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DociekliwyDociekliwy

1 0

Ja nie mogę "Mazowsze" przyjedzie na Podlasie. Kapeli Ludowej "Podlasiacy" na Biesiadę Podlaską nie zaproszą, bo tej Samorząd Mazowsza pod przewodnictwem Marszałka Struzika z PSL nie finansuje, a Zespół "Mazowsze" finansuje. W tym roku Zespół "Mazowsze" otrzymał 3 autokary od samorządu Mazowsza, a otwarte rondo w Otrębusach oficjalnie nazwano Rondem Zespołu „Mazowsze". W 2012 roku zespół Mazowsze otrzymywał za występ 50 tys. 21:46, 21.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%