Zamknij
REKLAMA

Sokołowski Chór KOE ze Złotą Płytą!

14.04, 14.09.2022 BGG/FOT. SOK
Skomentuj
REKLAMA

Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) przyznał to wyróżnienie działającemu w Sokołowskim Ośrodku Kultury chórowi za sprzedaż 5 tysięcy egzemplarzy płyty „Auxilium Christianorum”.

Chór KOE istnieje od 2016 r., jego założycielką i dyrygentem jest Aneta Mroczek. Jesienią ubiegłego roku ukazała się pierwsza płyta Chóru KOE.
Płyta „Auxilium Christianorum” prezentuje trzy współczesne kompozycje muzyki chóralnej (w sumie 14 utworów) trzech znakomitych polskich kompozytorów : nieżyjącego już Feliksa Rączkowskiego, Mariana Sawy oraz Michała Sławeckiego - współczesnego artysty, profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, który powierzył swoje dzieło „Missa in Honorem Beatae Mariae Virginis”do prawykonania Chórowi KOE.

Za sprzedaż 5 tysięcy egzemplarzy płyty „Auxilium Christianorum” Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) przyznał Chórowi KOE Złotą Płytę. To ogromny sukces. Pierwsza Złota Płyta w Polsce została przyznana, w 1968 roku. Otrzymał ją Czesław Niemen za album "Dziwny jest ten świat".

A chórzyści z KOE nie próżnują. W środę, 14 września, wyruszyli do Legnicy, gdzie wystąpią podczas festiwalu 36. Legnickie Conversatorium Organowe im. Stanisława Moryto.

(BGG/FOT. SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

abcabc

3 0

Super! Gratulacje, ale nie wiem na serio co oznacza złota płyta w 2022 roku. Lubię muzykę, kiedyś kupowałem dużo płyt, ale od kilku lat korzystam ze Spotify... 15:59, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%