Zamknij
REKLAMA

Promocja książki „Jeszcze jedno spojrzenie” Stanisława Florczaka w MBP

22.40, 15.10.2022 INFO/FOT. MBP SOKOŁÓW PODLASKI Aktualizacja: 22.46, 15.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie, promujące tomik poezji Stanisława Florczaka pt. „Jeszcze jedno spojrzenie” oraz płytę „Poezja dźwiękiem malowana”.

[FOTORELACJA]923[/FOTORELACJA]

Muzykę do wierszy autora skomponowali: Arek Rogala, Radosław Świderski (muz. i wyk. ) i Paweł Zakrzewski (muz. i wyk.). Stanisław Florczak w 2016 roku został członkiem Klubu Literackiego „Erato” działającego przy Miejskiej Bibliotece. Brał udział w konkursach literackich, publikował w nielicznych czasopismach.

Motywowany przez lokalne środowisko twórcze poddał selekcji nagromadzone z czasem utwory i zebrał je w wydanym tomiku poezji.„Powstał więc tomik, a właściwie tom (bo jednak objętościowo jest niemały jak na poetycki debiut) poważny i dojrzały, zaś umieszczenie w nim wierszy z różnego okresu twórczości dynamizuje liryczną opowieść podmiotu i powoduje, iż jego myśl jest niejednolita i nieoczywista” jak pisze we wstępie Artur Ziontek.

Na spotkaniu zaprezentowano 32 wiersze ze zbiorku Stanisława Florczaka, które czytał autor oraz Paweł Kryszczuk, pracownik Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Katolickiego Radia Podlasie, Katarzyna Środa i Paweł Borysiak, uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego i członkowie Grupy Teatralnej „Wiraż” działającej w Bibliotece.
Na spotkaniu autor opowiadał o swoich utworach, ich tematyce i o współpracy z ilustratorami: Ireną Filipczuk, Anielą Kamińska, Natalią Siwek i Wojciechem Dunajem. Opowiadał również o współpracy z osobami tworzącymi muzykę do jego utworów i ich wykonawcami. Zebrani na spotkaniu miłośnicy poezji, mogli osobiście porozmawiać z autorem oraz zakupić jego książkę i płytę.

(INFO/FOT. MBP SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GratulujęGratuluję

0 0

i jestem pełen podziwu. 06:24, 18.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%