Zamknij
REKLAMA

Dzięki dotacji z projektu EtnoPolska „Sokołowianie” kupili nowe stroje

10.16, 05.11.2022 MATERIAŁY SOK Aktualizacja: 10.18, 05.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Koncerty ZPiT „Sokołowianie” często postrzegane są przez widzów jako barwne widowiska, w których stroje tancerzy są idealnym dopełnieniem całości. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się stało, że „Sokołowianie” mają tak bogatą garderobę?

Pozyskanie środków na nowe stroje związane jest ze skrupulatną, merytoryczną pracą dyrekcji SOK oraz kierownictwa zespołu podczas pisania wniosków i pozyskiwania funduszy ministerialnych.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tradycyjne stroje ludowe są bardzo kosztowne, a ich przygotowanie niezwykle żmudne i czasochłonne. Jednak bez nich kultywowanie polskiej tradycji ludowej w tańcu byłoby praktycznie niemożliwe. Cieszymy się, że starania naszego rodzimego zespołu rokrocznie zostają dostrzeżone i udaje się pozyskać zewnętrzne środki finansowe na ich zakup.
|Również w tym roku wniosek złożony w ramach projektu EtnoPolska 2022 został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu Sokołowianie zakupili nowe stroje dla grupy dziecięcej i młodzieżowej. Dzięki pozyskanym funduszom udało się uzupełnić stroje z regionu warszawskiego, kaszubskiego, krakowskiego i podlaskiego.
Już 8 listopada odbędą się dwa koncerty podsumowujące zadanie w ramach EtnoPolski 2022 dedykowane dzieciom i młodzieży zarówno z miasta Sokołów Podlaski jak i całego powiatu sokołowskiego, podczas których tancerze zaprezentują się właśnie w nowych strojach.
Jesteśmy przekonani, że koncerty te nie tylko będą spektakularnym widowiskiem ale również praktyczną lekcją patriotyzmu dla najmłodszych pokoleń.

(MATERIAŁY SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%