Zamknij
REKLAMA

Sławy światowego jazzu wystąpiły w SOK

19.47, 07.11.2022 INFO/FOT. SOK Aktualizacja: 19.51, 07.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wydarzenie, które odbyło się w minioną sobotę, 5 listopada jest jednym z najważniejszych w kalendarzu imprez Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

[FOTORELACJA]939[/FOTORELACJA]

Pierwsze, sokołowskie Zaduszki Jazzowe odbyły się w listopadzie 1977 roku. W tym roku celebrowaliśmy ich 43. edycję. Z tej okazji na naszej scenie po raz kolejny gościliśmy największe sławy światowego jazzu, o których zgromadzonej publiczności opowiedział prowadzący – Paweł Sztompke, muzykolog i dziennikarz Polskiego Radia.

Gary Guthman Quartet
Gary Guthman to znakomity amerykański jazzman, kompozytor i mentor w oczach wielu młodych muzyków. To jego występ rozpoczął nasz zaduszkowy koncert. Muzyk wykonał szereg utworów pochodzących z albumów docenianych nie tylko przez fanów lecz również krytyków, to jest: Swingmatizm, Salute to Swing, Solar Eclipse. Poza tym Gary Guthman obecnie świętuje swój poczwórny jubileusz – 70. rocznica urodzin, 60-lecie występów scenicznych, 15 lat mieszkania w Polsce i 10-lecie posiadania polskiego obywatelstwa. Te wszystkie wydarzenia były podstawą do stworzenia nowych kompozycji, które wykonali muzycy w składzie: Gary Guthman, Filip Wojciechowski, Paweł Pańta oraz Adam Lewandowski.

Adam Makowicz
Kolejną gwiazdą światowego formatu, którą gościliśmy pod dachem SOK jest Adam Makowicz. Ten wybitny polski jazzman przez lata swojej kariery dzielił scenę z najlepszymi: występował między innymi z Bennym Goodmanem, Herbie Hancockiem, Earl Hinesem, Freddie Hubbardem, Sarah Vaughan, Teddy Wilsonem, George Shearingiem, George Mrazem, Al Fosterem, Jacki DeJohnette, Charlie Hadenem, etc. Jego występ z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004 roku był jednym z najwyżej ocenianych przez krytyków, a jego nagranie zdobyło tytuł „Platynowej Płyty”.

Dorota Miśkiewicz
Zwieńczeniem sobotniego wieczoru był występ znakomitej wokalistki Doroty Miśkiewicz z zespołem. Autorki tekstów, pomysłodawczyni i „spoiwo artystyczne” bezprecedensowego projektu Piano.pl, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się z nią kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Podczas zaduszek wystąpiła w towarzystwie Tomasza Kałwaka, Jakuba Mizerackiego, Roberta Kubiszyna, Łukasza Żyta.

Mamy nadzieję, że ten wieczór dostarczył uczestnikom koncertu wielu pozytywnych, muzycznych uniesień. Do zobaczenia za rok!

(INFO/FOT. SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%